BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Keby si predsa chcel nejaký pack kodekov, tak z tých všetkých kodekpakov čo som skúšal je asi najlepší k-lite mega kodecpack.
pouzival som CCCP, ale presiel som na ten K-lite mega pack. da sa zit aj bez kodekov, napr. GOM player ma vsetky integrovane a netreba ich instalovat zvlast.
to "dlouho" uz trva dobrych 5 rokov, co si zaspal dobu?
na prehravanie filmov ti ziadne kodeky netreba, postacia ti len filtre ako napr. FFDSHOW, ktore nezadrbkavaju system zbytocnostami. Plus nejaky dobry prehravac napr. VLC, alebo mediaplayer classic home cinema. Kodeky potrebujes ked videosubory vytvaras.
skôr to upresni,že na prehrávanie potrebuje dekodery/filtre,splittery a spol/,na vytváranie enkodery,pojem kodek vznikol spojením a prispôsobením slov encoder-decoder,resp.pre naše pomery zrozumitelnejše kodovať-dekodovať