BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Zapojil si to blbo. Alebo si to blbo najumproval ak je to PATA.
Alebo to strkas do konektoru ktory je na externom radici, v tom pripade je nutne radic povolit v BIOSe a bude sa to identifikovat v extra OPROM a nie v BIOSe. Alebo strcit to do ineho konektora (s co najnizsm cislom na doske)
Tajna doska tajny konektor tajny disk, tak odpoved je tiez tajna.
Deska Gigabyte GA-8SIMLH a disk Hitach Deskstar Model HDS728080PLAT20 ATA/IDE
Je to dobře najumperované? Zkusils v BIOSu ten disk detekovat?
ok ta doska ma len interne PATA, takze skontrolovat kabel (pouzit 80zilovy, a spravnou stranou do dosky, nie je to jedno, skusit iny kabel), a skontrolovat prepojky na disku, jeden disk na kabli master, ked su dva na kabli (alebo s CDROM) tak jedno dat na master a druhe na slave.
ak je to starý mainboard, jeho BIOS môže mať problém s diskom nad 120GB. Upgradovať BIOS alebo to obísť - zrušiť v BIOS-e "AUTO" dať "USER" a parametre "head", "cyl", "sect" zadať ručne, no nefunguje to všade.
Jezisi nezadavat ziadne CHS parametre (to u diskov >32GB snad ani nejde). Zdetekovat to musi BIOS vzdy, aj keby bol disk milion TB (akurat vypise blbo kapacitu keby to bola doska spred roku ca.2001). Ked nezdetekuje ma to blbo zapojene.
Mylis se. Spravne zapojeny disk zadetekuje. Muze nastavit chore parametry, ale s detekci by problem byt nemel.
dívaš sa na to z pohladu dneška, pred 5-6 rokmi to ani zdaleka u vysoko kapacitných diskov taka samozrejmosť nebola.
Detekuje ho vzdy. Dnes sa disky detekuju uplne rovnako ako pred 20rokmi. V detekcii sa nic nezmenilo. Zmenil sa len vypocet kapacity a cislovanie sektorov.
P.S. ta jeho doska urcite vie disky aj >128GB ptz ju tipujem tak na rok 2006-2007, takze aj diskutujeme zbytocne :)
Ale byla. Jak pisu vyse, BIOS muze zdetekovat broskvoviny, nicmene "neco" detekovat musi. Jestli se nepletu (a ma pamet neselhava), touhle ficurkou disponovaly jiz 486-ky. Jestli pet let stara deska nedetekuje nic, je disk blbe zapojen (M/S), radic vypnut ci chybi napajeni HDD. Proste HW problem.