BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
-R obecně na filmy do přehrávačů
+R obecně na PC data
DVD-RAM na zálohy dat.
ale jinak je to dneska v podstatě jedno
Seda je teorie, barevna praxe zivota. Pro zalohy se vyplati vypalovat na klasicka DVD+-R. Polovina medii DVD-RAM Panasonic po roce byla necitelna (nastesti data "vydolovana" na 12. pokus...). Po formatu media OK, vypalit se dalo (na jine mecanice) a po case zase stejny problem.
hm? Já přečtu vše
Zálohováno před několika lety...
gratuluji a zavidim...
Jsem na tom stejně. Třírychlostní Panasonicy, žádný problém se čtením/zápisem. BHA.
Neverim. Magnetoopticke disky pouzivam na zalohy uz drahne let a nevyhnil ani jeden - vse stoprocentne citelne. Zalohovani na DVD+- pokladam za zhovadilost.
ja se bavim o DVD-RAM, nikoliv MO!!!
DVD-RAM: DVD-RAM
MO disk: http://en.wikipedia.org/wiki/Magneto-optical_drive
z CS wiki:
Jejda! Tak to jsem setrvaval v bludu. Dik za info.