Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hudba - blikání světel podle hudby

Dobrý den,
chtěl bych si doma vyrobit něco jakou malou diskotéku (na večírky atd.) .
De mi o blikající světla do rytmu hudby.
Tak otázka zní ... jak na to ?

Předpokládám že nějaký software pro PC a potom nějaké připojení těch světel (teda jestli je to vůbec možné) .

Díky

to sem cpe každej,už sem na to čet snad 1000návodů ale LPT dneska už je minulost i u podprůměrný desky
neznáte software co by to cpal přes USB?redukce na LPT sou ale neni software,nejde to normálně rozběhat.
ne že bych nemohl i když v tom nemám praxi ale znám lidi co by mě naučili programovat šváby a obvody bych slátal a USB by jen napájelo buzení mikrofonem,ale chci jednoduchou blbinku k notebooku do USB abych to mohl tahat sebou,a ledky ač malý šajnujou jak drak.neznáte už něco?když existuje přechodka musí bejt i software.tiskárna fachá ale světýlka hold ne.

do kompu jsou i jiný možnosti,ale mobilní,externí jednoduchej obvod jako bylo lpt a pár součástek a šlo ovládat i víc jak 8 diod prostě neni

Elektronicky jednoduše (zdroj se 7805, krystal, jeden PIC18F4550, USB-B konektor, nějaká výkonová část a nějaká bižuterie okolo) by to šlo udělat, ale je na to třeba znát základy programování mikročipů. Zrovna včera jsem si hrál s USB právě na tom PIC18F4550 (použil jsem na to vývojovou desku EasyPIC6 a software MikroC PRO for PIC - neberte jako reklamu, takže to píšu vlastně v céčku a je tam spousta vestavěných funkcí) a povedlo se mi rozchodit posílání dat z počítače do PICu. Pak už nezbývá nic, než jen poslat takto získaná data třeba na PORTD, kde by to nějak rozblikalo LEDky.

PS: Nebo použít pár 8421 převodníků, ušetřit si tak piny na PICu a posunout to na úplně jinej level: http://www.youtube.com/watch?v=Pq0dPLPeQpY&feature =related . Samozřejmě udělat větší s nějakýma supersvítivýma LEDkama (nebo jich dokonce spojit několik pro každou barvu dohromady) a zavěsit pod strop.

PS2: Jen bych se možná bál, jestli bude refresh-rate dostatečná (teoreticky by to šlo optimalizovat tak, že pro každou barvu bude vlastně třeba extra drát, takže v jeden moment by nesvítila jen jedna ledka, ale tři s různou barvou). Otázkou je, zda by to oko nepostřehlo a nevypadalo by to divně. Nebo udělat jeden PIC pro příjem dat a druhý PIC (klidně levnější a sehnatelnější (ty 18F4550 jsem musel objednávat ze Srbska, protože jsem chtěl jen tři) 16F887) pro samotné LEDky.