Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak nahrát video z ČT pomocí VLC playeru (díl poslední)

Takže napíšu znovu postup na nahrání videa z ČT pomocí VLC. VLC opět s novou verzí krapet upravilo zavedený postup. Což uživatel neodhadne a jde na to špatně. VLC netřeba nic zazlívat, primárně je nastaven na něco jiného, než na tahání Uvolněte se, prosím.
----
Postup, který zde popíšu, je dělaný stylem: uvidím na stránce a chci rovnou nahrát. Jinak to jde i přes VLC playlist apod.
------
Najdeme si v prohlížeči na stránce ČT video co chceme, klikneme na kvalitu a spustíme. Klikneme pravou myší do videa/ vlastnosti a okopírujeme adresu.
[2408-1-jpg]
-----
Otevřeme VLC, vybereme Média/ uložit
[2409-2-png]
-----
Vybereme záložku Síť, vložíme okopírovanou adresu a klikneme na Konvertovat/uložit
[2410-3-jpg]
-----
V dalším okně zadáme umístění ukládaného videa (z ČT je přípona asf), jestli chceme nahrávané video i přehrávat (display the output) a vybíráme profil zdrojového videa (šablonka s údaji o kontejneru a streamech audia a videa). Normálně by se vybrala šablona ASF (WMV+WMA), ty šablony nejsou na to vhodné, takže si vytvoříme novou šablonu kliknutím na zakroužkovanou ikonu.
[2411-4-png]
-----
Šablonu si vhodně pojmenujeme (třeba Nahraj z ČT) a encapsulation vybereme ASF/WMV - je to výběr kontejneru, čili i způsob ukládání dat.
[2412-5-jpg]
-----
Na další záložce Video zaškrtneme položky Video a Keep original video track a vybereme kodek WMV2
[2413-6-jpg]
-----
Na další záložce Audio zaškrtneme položky Audio a Keep original audio track a vybereme kodek WMA2
[2414-7-jpg]
-----
Hotovo, šablonu uložíme a z okna naší šablonu vybereme a dáme nahrávat.
[2415-8-jpg]
-------
Tu šablonu odteď můžete používat vždy, netřeba ji znovu nastavovat. Důvodem pro mrvení videa (kostičky, slité barvy), je že v přednastavených šablonách je odškrtnuto "Keep original audio track", takže VLC se snaží obraz a zvuk uzpůsobovat a nedaří se mu. Tímhle nastavením VLC řekneme: nehrabej na to a ukládej to jak to je.

loading...

Já stahování z ČT řeším trochu jinak (teoreticky, protože nestahuju) - snažím se získat pravý odkaz na soubor a ten stáhnu (jednovláknově) FlashGetem. Pak se o žádné hlídání konců starat nemusím.

Ani není potřeba komerční Media Catcher, stačí prohlížeč, VLC a FlashGet.

Přivedlo mě to na myšlenku, že za to může playlist. Dám adresu a tu si uložím jako asx(Počasí

Obsahem playlistu je:

<ASX VERSION = "3.0"><PARAM NAME="encoding" VALUE="utf-8" /><ENTRY><REF HREF="http://ctwm.visual.cz/iVysilani.Archive?id=MzY1NTM2NDAxfDYzMzk2MDU1MTA5Njg2NTAwMA==&SESSION_TO_MATCH=dc82c4ee3a009fae2f5b80eb597b8c09&MATERIAL_IDENTIFIER=209411000411209&CONTENT_NAME=1178166999&TITLE=predpoved-pocasi&GENRE=zpravodajske&LIVE=0" /><DURATION VALUE="00:04:15" /><TITLE>Předpověď počasí</TITLE></ENTRY><TITLE>Předpověď počasí</TITLE></ASX>

Kde <REF HREF= je odkaz na stream
DURATION VALUE= je délka přehrávání
délka je napsaná 00:04:15, nicméně server vlc poslal délku 00:04:26 (při vložení pravé adresy do vlc). chyba se uděje v 00:04:15 - mám log, zběžně jsem ho pročítal - vlc očekává po tom čase další data - zajímavé.
-----
Někde mají na čt ještě playlisty typu: 10 hodinové video a pořad je na první až druhé hodině - to přehraj. Myslím, že flash get tohle nezvládne, protože neví údaje z playlistu. škoda, že mám tak málo času se rochnit v logu. :-(

Moje metoda:
===========

Stahujeme video: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/208522161400 001-vypravej/
(Seriál Vyprávěj, 1. díl)

1. Spustíme video v prohlížeči.
2. Po reklamě pravý klik na plochu videa - Vlastnosti - záložka Soubor
3. Zkopírujeme Umístění do schránky, tedy:

http://ctdir.visual.cz/iVysilani/Services/Streamin g/ClientPlaylist.aspx?id=MzY1NTM1OTU1fDYzMzk2MDU1M DgzMjY0NjI1MA==

4. Tento link zadáme do prohlížeče, stáhneme nabídnutý soubor: 633960551891240000.asx

5. Tento soubor otevřeme v textovém editoru a hledáme link

<ASX VERSION = "3.0"><PARAM NAME="encoding" VALUE="utf-8" /><ENTRY CLIENTSKIP="YES"><REF HREF="http://ctwm.visual.cz/ctupload/reklama/samsung-tv. wmv?SESSION_TO_MATCH=f81adfbe6c50edfa2cee5f901ce89 a20&MATERIAL_IDENTIFIER=mms://ctwm.visual.cz/ctupl oad/reklama/samsung-tv.wmv&CONTENT_NAME=ad&TITLE=& GENRE=&LIVE=0" /><TITLE>Reklama</TITLE></ENTRY><ENTRY><REF HREF="http://ctwm.visual.cz/iVysilani.Archive?id=MzY1NTM 1OTU0fDYzMzk2MDU1MDgzMjY0NjI1MA==&SESSION_TO_MATCH =f81adfbe6c50edfa2cee5f901ce89a20&MATERIAL_IDENTIF IER=208522161400001&CONTENT_NAME=10195164142&TITLE =vypravej&GENRE=serialy&LIVE=0" /><DURATION VALUE="00:52:05" /><TITLE>Vyprávěj</TITLE></ENTRY><ENTRY CLIENTSKIP="YES"><REF HREF="http://ctwm.visual.cz/ctupload/reklama/vypravej-tv .wmv?SESSION_TO_MATCH=f81adfbe6c50edfa2cee5f901ce8 9a20&MATERIAL_IDENTIFIER=mms://ctwm.visual.cz/ctup load/reklama/vypravej-tv.wmv&CONTENT_NAME=ad&TITLE =&GENRE=&LIVE=0" /><TITLE>Reklama</TITLE></ENTRY><TITLE>Vyprávěj</T ITLE></ASX>

6. Zajímá nás druhý odkaz:

http://ctwm.visual.cz/iVysilani.Archive?id=MzY1NTM 1OTU0fDYzMzk2MDU1MDgzMjY0NjI1MA==&SESSION_TO_MATCH =f81adfbe6c50edfa2cee5f901ce89a20&MATERIAL_IDENTIF IER=208522161400001&CONTENT_NAME=10195164142&TITLE =vypravej&GENRE=serialy&LIVE=0

7. Otevřeme VLC player, Média - Open Network Stream - Síť, vybereme HTTP/HTTPS/FTP/MMS a zkopírujeme tam url z bodu 6.

8. Spustí se video
9. VLC, menu Nástroje - Media information - (dole) Umístění. Tam je konečně pravý link na video:

mms://ctwm.visual.cz/iVysilani.Archive?id=MzY1NTM1 OTU0fDYzMzk2MDU1MDgzMjY0NjI1MA==&SESSION_TO_MATCH= f81adfbe6c50edfa2cee5f901ce89a20&MATERIAL_IDENTIFI ER=208522161400001&CONTENT_NAME=10195164142&TITLE= vypravej&GENRE=serialy&LIVE=0&MSWMExt=.asf

10. Spustíme FlashGet a tento link necháme stáhnout (nastavit jen jedno vlákno).
11. Přejmenujeme na něco.asf a přehráváme ve VLC.

Uz se radnou chvilku zabyvam stazenim jakehokoliv poradu z archivu CT. Puvodne byl uplne bezproblemovy Net Transfer, ale byl to jen trial.

Nyni jsem skoncil az u VLCcka a diky tomuhle navodu se dobral jakztakz vysledku.

Pokud dodrzim postup z navodu, ma to za nasledek neulozeni videa, resp. ulozi to bud nulovy soubor a nebo soubor o velikosti 274 b. Jedine reseni, na ktere jsem prisel a ktere se jevi jako zaitm 100% ucinne je toto:

Po prvnim neuspesnem stahovani nezavirejte VLC a kliknete na PLAY. Po chvilce se rozbehne stahovani znovu a nyni, aniz byste museli tesne pred koncem streamu mackat Stop, se video ulozi korektne samo.

Proc to tak je se ale zeptejte nekoho jineho...

Já tam mám tohle:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\MediaPlayer\PlayerUpgrade]
"EnableAutoUpgrade"="no"
"PlayerVersion"="12,0,7600,16415"

zkus tam vytvořit REG_SZ s názvem PlayerVersion a nějakým hezkým číslem (čti uvěřitelným, mou 12ctku na 2000/xp mít nemůžeš), třeba je to tak blbý, že na to skočí. Takhle to dělám běžně s verzemi ffdshow.

EDIT// nebo sem naházej odkazy co potřebuješ a já ti pošlu playlisty.

Čau Kmochna.Měl bych na Tebe dotaz?Nejdříve Ti vysvětlím o co jde.Nahrávám tv vysílání do pc,dříve z analogu
letos poprvé z digitálu.Na analog jsem měl encoder kartu,takže žádný problém.Dig.vysílání DVB-T nahrávám přes dig.kartu přes program- Win.media center do Microsoft DVR (.dvr-ms) a cinema DVD do MPEG-ts.Při konverzi
videa byly určité problémy se ztrátou kvality videa,takže jsem se rozhodl se si to budu ukládat do Microsoft DVR (.dvr-ms) a tak jsem hledal vhodný přehrávač a natrefil jsem na vlc player-1.0.5,progam výbornej dokonce přes něj sleduju televizní digitální DVB-T vysílání a nahrávat ho.Mám,ale problém s nahráváním. Při sledování programu začnu nahrávát,tak to nahrává.Po ukončení nahrávání spustím nahranej soubor,ale vždy zjistím,že jsem nahrál jen rádiožurnál Českýho rozhlasu.Tak jsem se snažil o nějaké nastavení.Zjistil jsem,že při nastaveni VLC playeru zadám kmitočet i badwidth,vše je správně protože při spuštění playeru kliknu na media,pak
recent media a poté dvb-t://freqency´=626000 ,vždy se spustí jak první radiožurnál.
Pak musím kliknout na přehráváni, dále program a tam se mi otevře okno-čtyři programy ČT a sedm rozhlasových stanic,po kliknutí na jakýkoliv program se spustí.
Takže mám spuštěnej tv program,tv běží,začnu nahrávat a nahrává to automaticky vždy radiožurnál.Nevím si s tím rady,možná něco dělám špatně.Potřeboval bych poradít,protože je to moc dobrej multifunkční program. Předem děkuji

Zdravím.Několikrát jsem se pokusil stáhnout video z archivu ČT24 (události,komentáře). Stahování probíhalo, zdá se, že v pořádku, ale soubor se řádně neuložil.Protože se neřadím mezi pokročilé, snažil jsem se přesně dodržovat doporučený postup.Při volbě Encapsulation jsem sice vybral ASF/WMV a uložil, ale při volbě Video codec byl výběr Encap. zpátky na MPEG-TS. Po výběru Audio codecu jsem jen doplnil jméno profilu a spustil start. Nepochopil jsem také, jak a kam vytvořenou šablonu uložit. Předpokládám, že při jejím příštím otevření bych měl jen změnit adresu pořadu a spustit stahování. Takže pokud usoudíte, že by se mi to mohlo podařit, prosím o radu, jak bych měl postupovat líp. Díky.

Díky za odpověď. Myslím ale, že nemám co ztratit,a proto podrobně popíšu můj zatím neúspěšný postup:
Mám VLC verzi 1.0.5 Goldeneye, kompilátor gcc version 4.4.2 (GCC)
- na TV videu Vlastnosti-p.myš Kopírovat
- VLC/Media/Konv.Uložit
- Open Media/Síť/Vložit - adresa se zkopíruje / Konv. Uložit
- Convent - je adresa,/Browse C:/...VLC
označená ikona
- Form/Profile Name/ dám název /Encapsulation/ASF-WMV/ Uložit
- Convent/ikona/ Form/ Enc.není ASF-WMF, ale původní MPEG-TS/dám název,Zvuk,Keep oiginal../Video codec/WMV2/Uložit
- Convent/ikona/Form/ Enc. je MPEG-TS, pokud zkusím Video codec neníWMV2/dám název souboru,Zvuk +Keep../Audio codec/WMA2/Uložit
-Convent/je zkopírovaná adresa videa,adresa uložení, dopíšu název souboru - a co teď?
Domnívám se, že jsem klikal dle návodu.
Bohužel nerozumím pokynu Hotovo,šablonu uložíme a z okno naší šablonu vybereme a dáme nahrávat.
V okně Convent můžu už jen dát Start, za chvíli se na otevřeném okně VLC objeví počítání času záznamu. Pokud záznam ukončím a otevřu adresu zaznamenaného souboru, zjistím ,že stažené video má jen několik B aproto nejde přehrát.
Prosím proto o polopatický popis uložení šablony a hlavně názor na to, že se asi neuloží zvolené výběry v okně Form. Těším se,až problém bude jen včas Stop záznamu.
Díky za trpělivost.

Ještě jednou se vracím ke stahování videa z archivu ČT.Protože jsem byl asi 3x úspěšný, věřím, že to jde.Bohužel nevím, jakým přesně postupem. Zjistil jsem,že když v konečné fázi vybírám šablonu, tak při výběru názvu uloženého při volbě kontejneru se uloží soubor 274b, uloženého při videokodeku jde jen obraz a při zvolení stejného názvu uloženého při volbě audiokodeku jde jen zvuk. Asi záleží v jednotlivých oknech na pořadí kliknutí. Při použití "úspěšné" šablony jsem ale při jiném stahování z ČT 24 už úspěšný nebyl. Takže se těším, že mi snad kmochna nebo někdo jiný pomůže. Díky.

V tvém popisu z 6. 6. postupuješ špatně. Při nastavování šablony bys měl nastavit formát v "Enc...", pak "Video kodek", pak "Audio kodek" a teprve teď dát uložit celé nastavení. To znamená uložit pouze jednou. Po uložení se samozřejmě všechny položky vrátí do výchozí pozice, připravené pro další případné nastavování.

Jen lehce zareaguji, protože jsem potřeboval z archivu ČT stáhnout pořad "Dobré ráno...", který je navíc rozkouskovaný do cca 5 částí. Bohužel jsem měl problém, když jsem chtěl stáhnout přes VLC část druhou, protože jsem potřeboval i s úplným koncem. A stejně - pokud jsem stahoval při "nejvyšší" TV kvalitě, video bylo místy trhané (obraz se zpožďoval oproti zvuku, trochu nepoužitelné). Ke smůle se to na samém konci někdy seklo (opožděné načítání) a ani jsem tak bohužel nemusel dát volbu "stop" - už bylo pozdě, netrefil jsem se do posledních vteřin, stoplo to za mne a nic se tak neuložilo... Při třetím pokusu jsem to vzdal.

Ale... našel jsem (pokud už to někdo tady nevzpomněl) asi tu zcela pravou variantu jak vše stáhnou najednou (nebo zvlášť po částech), obraz naprosto plynulý a bez sekání - hlavně nemusím dávat/hlídat na konci ono otravné STOP, samo se ohlásí ukončení (v případě, pokud chci všechny části najednou, stačí dát znovu record.

K věci. Stačí mít přímý odkaz na video (asf) - tedy ono:

"mms://ctwm.visual.cz/iVysilani.Archive-xXxXxX-atd .asf"

a vložit jej do prográmku (instalace ani ne 1 MB) GetASFStream (Ver2.3.0.0c):

http://tetora.orz.ne.jp/forum/gasdown/download.cgi

Jediná drobnost (ještě jsem to nekoumal, píši to aktuálně) je, že soubor/složka s výsledným souborem není dostupná přímo v odkazovaném umístění (C - Prog. Files - GetASFStream - root), ale lze složku otevřít v onom dialogovém okénku a soubor zkopírovat (nejde tady mimochodem přehrát) třeba na flashdisk či v závěru odeslat do dokumentů, kde je již reálně dostupný (soubor se tvářil nedostupný i přes průzkumníka/hledání ve Windows).

Viz náhled

Tak jsem to zkusil podle "VN" s tím GetASFStream, ale nic to nestáhlo.
Rovněž pokusy s FlashGet nic nepřinesly
Přivedlo mně to ale na způsob, jak použít přímo VLC a vyšlo to.
Předtím jsem postupoval podle původního návodu a soubor se mi vždycky na konci smazal. To opravdu zamrzí když stáhnete například 0,5GB a zbyde vám pár mizernejch KB. Fígl je tento: pokud máte provedeno nastavení podle článku, spusťte přehrávání požadovaného streamu ve VLC a výše popsaným způsobem (Nástroje/Informace o médiu) najděte přímý odkaz na soubor - "mms://......./iVysilani.Archive-xXxXxX-atd .asf". Zkopírujte ho do schránky a stopněte přehrávání. Pak postupem popsaným v článku proveďte volbu "Konvertovat/uložit" a vložte odkaz ze schránky. Cca po minutě se začne soubor stahovat ale data se nesmažou. :-) Vyzkoušeno!

Když už je tady tohle téma...
Před časem jsem tohle řešil a měl jsem problém se "seekem" tj. posuvem na libovolné místo videosouboru. Problém bylo indexování, které u *.asf , *.wmv chybí.
Zkoušel jsem AsfTools a další, ale problém jsem tím u těchto formátů nevyřešil..

Je nějaká možnost jak to udělat, kromě konverze do jiného "normálního" formátu?

Děkuji.

problém je, že "původní iVysílání" bude brzo zrušené a pojede jen to nové pod Adobe Flash Player. Staré už je také dost často tzv. interlaced, tzn. vodorovné pruhy u pohybu.
Jak stahovat v novém iVysílání, které jede přes Adobe Flash?
díky

zkusil bych navštívit, pokud bude flash krytý, fórum list.php, na novu i barrandov plugin udělali, tohle jim nedá taky. až tam budeš, klidně se odkaž sem, ať ví s čím válčíme a pozdravuj, že děkuju.
---
jinak moc si vážím 7700 přečtení, netušil jsem, i když je návod napsaný špatně, jaký zájem způsobí. děkuju. teprve příspěvek od ale http://pc.poradna.net/q/view/456566-jak-nahrat-vid eo-z-ct-pomoci-vlc-playeru-dil-posledni?page=r5615 99#r561599 to uvedl na pravou míru.

Zeptej se YouTube Downloaderu nebo HiDownloadu.
Budou vědět.

Jenom je problém v tom, že HiDownload to stáhne přesně tak, jak mu to ČT odesílá, tj. několikrát (vrací se o kousek zpět a trvá, než se dostane dál).

YouTube Downloader to sice nebude stahovat několikrát, ale občas video zakostičkuje, zastaví se obraz, i když zvuk jde a video pak nejde přehrávat v některých přehrávačích.

Dobrý den,
funguje tento postup i na nahrávání živého vysílání televize z youtube? Nebo se musí zadat jiné hodnoty? Jedná se mi o tento odkaz..watch
Podle postupu se mi to nedaří :( Budu Vám velice vděčná za radu. Děkuji M.