Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ministr utekl ze studia

Nechci sem "tahat politiku", link ale nevede na politickou debatu, ale na rozhovor známého ministra s paní Jílkovou; rozhovor však fakticky končí po první větě - však posuďte sami: webtv.idnes.cz

Pavel

[mod]Díky Mirkovi a Rce k přímému stažení zde: Rath.wmv (16.8 MiB) (anarchist)[/mod]

Když je pitomá, dobře jí tak. MF Dnes se zřejmě pomalu dostává na úroveň Blesku. Tohle měli ve svém zájmu ututlat. A místo toho tomu dali ve finále ještě takový titulek: "Ministr Rath utekl při debatě ze studia". No jo, bulvár dneska holt vynáší více. Jinak díky za link. ;-)

O Rathovi jsem si ze zacatku myslel, ze po te smecce ministru co hlavne vylizovali korytka konecne prisel nekdo, kdo tam udela poradny vitr. Uz jsem ale nazor uplne obratil a ten chlap me stve cim dal vic.....:-/

jedinyho slusnyho cloveka ve vlade. tos myslel vážně :?::-?

tam není ŽÁDNEJ slušnej :!:

to že Rath podlejzal Paroubkovi před tím, než byl jmenován ministrem, je z toho citovaného dopisu víc než jasný, a když ho nechtěj ani "jeho" doktoři, tak to o něčem taky svědčí

a slovo konfident se dá vyložit i jako spolupracovník, a Rath JE spolupracovník Paroubka :!:

"a když ho nechtěj ani "jeho" doktoři"

Taky bodejt by ho chteli, prvni clovek, kterej se pokousi slapnout doktorum a lekarnikum na jejich neskutecny platy, co berou. A ktery jim musim platit treba i ja ze svyho povinnyho zdravotniho pojisteni, ktery ja ale vubec necerpam, protoze k doktorum nechodim a k zadnymu doktorovi jsem se neprihlasil, pac je nehodlam podporovat.
Nechapu, proc kdyz musim zit v kapitalismu, proc zrovna doktori a lekarnici zijou v "socialismu", kde maji zajisteny prijmy bez toho ze by hnuli rukou.
To se samozrejme netyka vsech doktoru, ale to je typicka vlastnost "socialistickyho" systemu, ze bez rozdilu, jestli nekdo makne nebo ne, tak bere stejny a v tomto pripade velky penize.

jenže to je právě ten problém. Fakultní nemocnice nebo třeba IKEM (ergo vlastně hi-tech zařízení, která provádějí ty nejsložitější zákroky) se topí v dluzích, v okresních nemocnicích se nově nastoupivší doktoři domáhají zvýšení svých směšných platů a obvoďáci, co předepisují co možná ty nejdražší aspiriny v co možná největším množství, a "když už je to vážný" a neví si rady, tak posílají lidi do nemocnic za kolegy vyjmenovanými výše, se topí v chechtácích.

To, že "ordinují" 4 hodiny denně je už pak jen třešinka na dortu...

Mně se opravdu zdá, že je něco špatně, tady si prostě lékárníci a někteří doktoři nepokrytě mastí kapsu z veřejných financí a ještě přitom mlaskají a v případě, že jim někdo utáhne kohoutky, tak se neostýchají začít hlasitě křičet, prostě jim to ani nepřijde trapné :-|

Taky prd umej, tak co by chteli.

Tady ale nejde o mediky co po promoci nastoupi nekam do nemocnice, ale o prakticke lekare, ktery umej uplny hov.. akorat jim staci umet psat, stejne nic jinyho nez predepisovani receptu nedelaj a berou za to od 50.000 vyse.

V tom je prave ten soucasnej system desivej, ze blbej zubar ci praktickej doktor bere nekolikanasobek platu spickovyho chirurga.

Ja nejsem neprejici, at si kazdej vydela co umi, ale ne z myho. Jo kdyby to my povinny zdravotni pojisteni slo na plat nejakyho dobryho chirurga, kteryho treba budu jednou potrebovat az budu mit nehodu a nedej boze se zranim, tak nejsem proti, ale proc by ty penize mela brat babicky doktorka, ktera stejne kdyz babicce neco je, tak ji posila do nemocnice s tim, ze tohle nevi.

A to sami ty smejdsky lekarnic, hmm taky bych chtel podnikat v oboru, kde budu mit zajistenou marzi 32%.

a že bys dal pořádnej plat jen špičkovejm chirurgům? to seš dost hloupej :-/

myslíš že ta práce, kterou dělaj třeba sestry a pomocnej personál je nějaká lahůdka? moje babička byla snad rok po nemocnicích, LDN apod. a díky tomu jsem viděl, co tahle práce obnáší, a já osobně bych jí nešel dělat ani za těch 50 táců - prostě bych na to neměl žaludek

Ale ta marže není jen pro lékárny ale i pro distributory. Ono je rozdíl provozovat lékárnu v Praze nebo na 5 - 10 tisícovým městě, tam se lékárník sotva uživí, zatím co ve velkým městě mají skvělý příjmy. Že v tom systému je skoro všechno špatně se shodnem, ostatně mám teď svý osobní zkušenosti, ale na tom že by to zrovna měl dát Rath do pořádku, se neshodnem, je to populista a lhář, výsledkem jeho opatření roste cena léků a zhoršuje se péče. A hrabat do vlastní kapsy umí výstavně, dvě rodiny, několik domů atd. tak to by z doktorskýho platu neměl ani za sto let.

S tim personalem mas pravdu, ale zase kdyby jsi chtel pridat vsem, kteri drou a pritom maji ubohe platy to by jsi musel pridat vic jak pulce republiky.

Babicka doktory potrebuje, takze je mi jasny, ze jednou je budu potrebovat i ja. Bohuzel ale babicka vystridala nekolik doktoru a nelze rici nic pozitivniho, posledni doktorka je ale zdaleka nejvetsi cislo. Kazdej rok dovolena v Thajsku, pokud clovek neco chce, tak pozaduje uplatek, babicky znama je nadsena, ze konecne nasla doktorku, ktera ji bez problemu predepise rohypnol, atd. atd.
Kdyz se babicce udelalo spatne, volame doktorce a doktorka rika, tak si prijdte ke mne do ordinace, ja stejne nevim, tak ji napisu do nemocnice.

Fakt zaslouzeny penize. 3-[3-[3-[

Pred hodinou jsem byl v lekarne, takze uz jsem vychladl... Za kapky proti kasli, ktere jsem minuly tyden kupoval v nemocnicni lekarne za 40,- a nejake male drobne po me chteli 115,- !! V docela zapadle lekarne, kam za den prijde par zakazniku. V zadni mistnosti cosi halasne oslavuji 3 lekarnice, ctvrta me otravene obslouzila. Na soukromem parkovisti za lekarnou stoji 4 auta na ktera by obycejny clovek ani nepomyslel. Samozrejme, ze takovi lekarnici (lekarnice) budou neustale rvat, protoze by se treba mohlo zjistit, ze v teto lekarne (a ji podobnych lekarnach) bohate staci ty lekarnice dve (a stacila by marze 15-20%). Par let jsem prodaval vypocetni techniku, marze 20% pro nas byla snem. S 31% marzi bych taky dneska jezdil v aute za 1,5 melouna.

Áááá, sami odborníci přes zdravotnictví! Brouci Pytlíci, práce všeho druhu!

Jílková si to zasloužila, spolu s paní Tacheci se řadí ke dvěma nejhorším redaktorkám, co se kdy u nás vyskytly. Ani se ministrovi nedivím, že odešel. :-D:-D:-D

Buďte rádi za to polosocialistické zdravotnictví, které tady zatím funguje, protože si čeští lidičkové si zvykli na to, že budou žrát jak prasata, kouřit jak fabriky, chlastat jak dobytek a ještě dostanou všechnu zdravotní péči pokud možno "zdarma". Cálovat, cálovat, cálovat! Když je v PC servise sazba 600Kč/h, proč by ti, co si dobrovolně ničí zdraví neměli zaplatit u doktora ještě víc? Nebo si člověk cení více svého počítače nebo auta než svého zdraví? Byl jsem 3 roky v USA, tam je zdravotnictví především bussines, jako každý jiný, takže si začnětě hezky šetřit, milánkové, protože nás to tady brzo čeká taky! 8-)

Pláčeš na špatném hrobě, kamaráde. To si vyřiď se státem, mě to tady nevykládej...8-) Jestli ti placení pojistného ve vašem státě nevyhovuje, konec konců se můžeš odstěhovat na kterékoli místo v Evropě a vybrat si takový zdravotní systém, jaký bude vyhovovat tvému naturelu...]:)]:)]:)

Ja se nepotrebuju nikam chodit realizovat, pokud se ti prvni reakcne nelibila, tak zrejme patris k tem darmozracum, co si sami dobrovolne devastuji sve zdravi a zdravotni peci by chteli nejlip zadarmo, ne? Kde to zijes? Komunismus uz padl, vzpamatuj se clovece!

"600Kč/h, proč by ti, co si dobrovolně ničí zdraví neměli zaplatit u doktora ještě víc"

Souhlas. Akorat, ze ja u doktora nebyl uz ani nepamatuju a kazdej mesic platim na zdravotnictvi urcite pres 3.000,- aniz bych mel jakoukoli spotrebu. Proto povazuju za nespravedlive, aby doktor bral nekolikanasobne vetsi plat nez ja a ja mu na nej platil, kdyz od nej nic nechci. Lecit se umim sam. Proto je mi sympatickej dr. Rath, kterej aspon o tech nehoraznych nepoctive vydelanych platech lekaru zacal mluvit.
Az si bude kazdej doktora platit sam, tak at si lekar vydela mesicne treba pul milionu, to uz nebude moje starost.

když ono to takto jednoduše (tzv. "kupecké počty") nefunguje. Nezohledňuješ "klouzavost" (tj. produktivní platí zdravotní péči dětem a starým) ani to, že mnoha lidem s nízkými příjmy by byla současná medicína (resp. její možnosti) nedostupná. Až zestárneš, budou na tebe tvé děti nadávat (tedy pokud se nezmění systém), že musí platit tvé medicínské náklady).

Ona je to taky otázka toho, zda souhlasíš s tím, že když na to nemáš, klidně tě nechají umřít. Teď nemluvím o Hippokratově přísaze, ale o společenském úzusu. S tím taky úzce souvisí zásadní rozdíl mezi solidaritou a charitou (tu si dnes mnozí pletou, říkajíce, že "nedobrovolně vyživují ty, jejichž příjmy jsou (ať už zaviněně nebo nezaviněně) nižší než jejich"

P.S.: nejsem idealista, a vím (osobní zážitek), že ani dnes není péče rovnoměrně rozdělována. Šetří se na starých a přestárlých lidech a naopak ti správní "známí" mají vždy dveře otevřeny

A poslední věc: proti některým věcem tě žádná komerční pojišťovna nikdy nepojistí (resp. nebude to komerčně realizovatelné pojištění - bylo by příliš drahé), prostě proto, že to jsou na léčení tak nákladné a přesto časté nemoci/zranění. A protože by bylo příliš drahé, bylo by jej schopno platit málo lidí, což zase znamená navýšení pojistného etc. ad infinitivum

Jinak ale souhlasím s tím, že platy některých lidí spojených se zdravotnictvím (nejen doktoři) jsou nehorázně vysoké.

Jo a mimochodem, jdu dneska do lekarny babicce pro prasek, prede mnou stoji taky nejaka babicka a lekarnice ji povida, tady mi to podepiste, tak ji to ta pani podepsala. Kdyz jsem vysel ven, tak tam jeste ta pani stala, tak jsem se ji ptal, co to tam v te lekarne podepisovala a ona mi rekla, ze mela nejake leky na recept a musela je podepsat.
Samozrejme jsem moc dobre videl, ze ta pani jim tam nevedomky podepsala petici za odstoupeni dr. Ratha. Tak a muze mi nekdo povidat, ze lekarnici nejsou sprosty smejdi. :!::!::!:

Já se vlastně ani nechtěl vyjadřovat, protože do problematiky nevidím. Ale co mě teda opravdu vytočilo, je text letáků, kterými jsou oblepené lékárny - hlavně "výpočet" toho, jací jsou lékárníci chudáci po snížení marží a o kolik procent je vlastně Ráth okradl a kolik strašně málo jim zbývá...

Okresní město na "okraji" republiky, 25 tisíc obyvatel - 10 lékáren. Včera jsme je u :beer: sčítali. Se divím, že to už dávno nezavřeli.