
Může být PC stále v "úsporném režimu" ?
Ahoj, chtěl bych se zeptat jaký je rozdíl mezi tím když je PC v úsporném režimu a nebo když je vyplé. Když dám svoje PC do úsporného režimu tak se přestanou točit všechny větráky i hdd a je jako když je vypnuté a zapíná se normálně čudlíkem. Rozdíl je v tom že z úsporného režimu naběhne okamžitě plocha a když je vyplé tak musím 2 minuty čekat. Může být stále jen v úsporném režimu?
rozdíl je, že vypnutý pc nežere proud, v úsporném si něco vezme. časově jsi to popsal sám. může být furt v úsporném, jestli máš noťas, tak bude většinou nastaven na vxypnutí po určité době v úsporném.
mám normální PC, takže rozdíl je jen ve žraní proudu? Nemůže to počítači třeba nějak zkrátit životnost nebo tak?
KAŽDÝ režim, ve kterém je zdroj pod pod napětím, ale netočí se ventilátory (tedy i úsporný režim, ale i tzv. vypnutý počítač) může zkracovat životnost zdroje, který navíc může svoji činnost, v součinnosti s místním hasičským sborem, ukončit velmi efektně. On totiž zdroj, pokud je pod napětím (i když je zbytek počítače vypnutý), produkuje nějaké to teplo a pokud se netočí ventilátory, tak může docházet k zahřívání některých elektrolytů a k poruše zdroje. Naštěstí to není u všech zdrojů, nelze ale na to spoléhat.
Takže odpověď na tvoji otázku zní: Ano, úsporný režim může zkracovat životnost počítače (a bytu). Naštěstí ne u všech počítačů, ale čert tomu věř...
Aha, takže by se zdroj mohl teoreticky moc zahřát a shořet? Není tedy lepší na noc PC úplně odpojit od sítě? Můj zdroj zrovna asi není nic moc. Je 4 roky starý a stál 4 stovky. Je to normální 350W s jedním větrákem, nějaký KME
Ale samozřejmě, jenom blb (anebo někdo málo informovaný) neodpojuje počítač od sítě. Jak bylo mnohokrát popisováno: Všechny komponenty (tj. PC, monitor, reproduktorky, ...) na jednu prodlužovačku s vypínačem (a třebas i s přepěťovou ochranou) a je vystaráno.
Já jsem doposud PC večer od sítě odpojoval. Někdo zase říkal že se odpojavat nemá a má být stále u proudu...
On ten požadavek "neodpojovat" je nesmysl a bývá podporován ani ne tak absurdními, jako spíše komickými argumenty. Nejčastějšími je údajné rychlejší vybíjení baterky CMOS - ta ale sejde sešlostí stářím (a i kdyby, co je to baterka za cca 20 Kč oproti tržní ceně jakéhokoliv bytu, že?) a jakési teoretické poškozování elektroniky při zapnutí - jenomže, vlastní elektronika PC nepozná, jestli se zapíná z odpojeného stavu, nebo jestli zdroj stál deset let pod napětím, náběh napětí je stejný. Jediný, kdo to pozná, je zdroj a v něm jsou provedena náležitá opatření, aby mu náběh při připojení do sítě nevadil.
Takže myslíš je lepší komp na noc odpojovat od sítě jako jsem to do teď dělal? Myslíš že mi stačí ten 350W zdroj co mám? Mám desku GIGABITE M56S-S3,RAM 512MB+1GB,CPU AMD Athlon 2,4 gHz,CD vypalovačku,DVD vypalovačku,Čtečku karet, grafika SAPHIRE 256 MB, klávesnici,myš

A HDD 80 GB a 2 přídavné FANy
Tak jsem dnes byl radši koupit zdroj 500W seasonic a mam klid. Seasonic je dobrá značka ne?
?
Když tak trváš na odpovědi, tak odpovím, že co jsem chtěl povědět (včetně toho vypínání) jsem už pověděl. Nebo chceš, abych ti sedmkrát za sebou napsal, že máš počítač na noc odpojovat? (já klidně odpojuji i na půl hodiny, mám to prostě už zažito). No, a Seasonic je dobrá značka, rozhodně to bude lepší, než ten NoName zdroj 350W.
Jo díky moc za odpovědi, a dovol mi poslední otázku
Stačí to vypnout čudlíkem na zdroji nebo vytáhnout kabel ze sítě?
Vzhledem k tomu, že společně s PC je vhodné odpojovat i monitor, reproduktory (ty obzvláště - nad jejich transformátorky asijské provenience každého bezpečnostního technika chytá psotník) a další, tak nejlepší je prodlužovačka s vypínačem.