
Bedna jede potichu...
Dobry den ja bych se chtel zeptat... mam repro bednu z hifiny a pripajel sem na konec dratu jack 3,5 ale hraje strasne potichu... co mam udelat (nejjednodussiho) aby hrala silneji (hlasiteji)?? bedna se nezapojuje do elektriky.. ma pouze jack 3,5...prosim Vas moc o radu... predem dekuji :)
Ovládací panely-Zvuky a zvuková zařízení - Zvuk-Přehrávání zvuku - Upřesnit a zkus změnit typ repro, případně si seřídit balanci/vyvážení/ u celkové hlasitosti/po dvojkliku na ikonku zvuku v systémové liště/.
Předpokládám, že máš zapojenej jen tento 1 reprák/mono/? / zesilovač´=zvukovka/
Hrome, zvukovky už roky žádný zesilovač rozhodně nemají. Poslední byly Soudblastery Pro, někdy kolem roku 1993, nepletu-li se...
Já měl Sound Blaster PCI 128 - byl tam regulérní výkonovej zesilovač, jen neměl chladič, bylo to napájeno rozptylovačem přímo na PCB.
![[CT4700.jpg]](http://www.pacificgeek.com/productimages/xl/CT4700.jpg)
Rok asi 1997.
Tady je detailnější foto, i s čitelným popiskem švábu. Možná tu zvukovku mám ještě doma.
Ten poťák byl prostě "jedlej"
Hm, tuhle kartu mám doma. Loni jsem z toho pouštěl písničky a nehrálo to vůbec zle!
Ty mas este nejake PC s ISA? ISA koncila niekedy v 1995 ci kedy :) P.S. ale kupodivu v priemysle chcu pakovci zakaznici ISA mat dodnes :)
ISA má opodstatnenie v priemysle, je kopec na mieru robených vstupno výstupných kariet v minulosti dodaných aj so softom ktorý vyhovuje dodnes. Tieto karty teda nie sú masovo vyrábané a ich cena mnohokrát ďaleko prevyšuje cenu špičkového herného PC.
Priemysel je iný svet. To nie sú hračky na internet a hry. Výkon PC techniky je relatívne málo dôležitý. Najdôležitejší parameter je spoľahlivosť. Hodinová odstávka CNC stroja môže znamenať stratu produkcie aj v desiatkach tisícov ak je stroj súčasť linky. CNC stroje s prvými Pentiami nie su nič zvláštene, nik neuvažuje o upgrade, nie je dôvod, plnia čo sa od nich požaduje. Životnosť priemyselných zariadení je bežne 20 rokov a občas aj viac.
To mi povídej... Při servisu takového stroje pláču hrůzou. Odejde-li ti 486kové (pentiové) prkno v systému, je třeba kompletní obnova HW (dedikované technologické ISA karty v propadle dějin, nové desky s ISA sloty neseženeš). Tyhle PC-based řídicí systémy (MEFI, Heidenhain) jebal had. Zlaté jednoúčelovky od pana Siemense (Simatic, Sinumerik)...
Ony ty Simaticy taky nejsou žádnej zázrak, pokud se jedná o komunikaci. Ten jejich prokletej ProfiBus, to je za trest.
Proč? Je to prostě "osobitá" sběrnice. Ze STEPu je na to vidět a víc nepotřebuju. Nejsu vývojář.
Právě ta osobitost je to, co je tam na hovno. K připojení k PC potřebuješ speciální, patřičně drahej převodník, jinej na S5, jinej na S7. Nevím, jestli se Siemens bojí konkurence, že tak lpí na ProfiBusu, než aby vyráběli zařízení, který komunikují přes LAN, včetně periferií, který by k tomu šly připojit (čtečky).
Takto je potřeba ke každé podělané mašině osobně přijít, přinést si laptop, převodník, pokud není prostorová dispozice, tak i přivézt nějakej stolek a židlu, připojit se k Simaticu a můžeš pracovat. Kdyby to komunikovalo po LAN, tak se dá připojit rovnou z kanclu, pokud se to natáhne na WiFi, tak odkudkoliv.
Jo, když je těch zařízení pár kousků, tak to vem čert, ale když jich máš ve fabrice desítky, tak už to nějak není ono. Pokud chceš třeba zálohovat programy ze všech strojů, tak si to pěkně oběhneš každej zvlášť.
Mno, zas až tak se to nesere. Kabely a převodníky nakoupí firma, já se k mašinám (cca sedmdesát různých strojů, od stoletých Tesla přes MEFI a Siemens, po nejnovější Heidny) aspoň projdu
.
Ne, že by se to sralo denně, ale občas se stroj podělá a vizuální prohlídkou stroje ani za nic nejsu schopen přijít na to, na kterej signál čeká, takže musím někoho chytnout a donutit ho, aby se k tomu šel napojit (já s tím zatím softwarově příliš nedělám, zatím jen čuchám k S5) a dotyčnýmu se nechce zvedat zadek
Bohužel, velká část strojovýho parku jsou starý dreky a občas se to sype pod rukama.