BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
1. postulát: taktováním starého CPU extra výkon navíc nedostaneš (aneb z lejna bič neupleteš)
2. postulát: před taktováním se kontroluje teplota v zátěži a způsobilost chlazení
3. postulát: před započetím taktování se taktovač musí seznámit s teorií taktování (samostudium), obzvláště co dělat, když se taktování přežene a PC přestane úplně fungovat.
BTW na taktování máš celkem ne moc dobrou desku (i když už má tuším CoreCell). Obecně se postupuje tak, že se zvyšuje takt sběrnice, popř. jemně se zvýší nap. napětí CPU)
Doplním -
Desky s čipovou sadou VIA K8T800 se pro přetaktování procesorů Athlon moc nehodí, zřídkakdy se na této platformě podaří zvýšit frekvenci procesoru nad 115%.
( takže to moc smysl nemá)
Nemá to cenu, ty procesory nedají víc jak 20procent nahoru a to ti nepomůže. Deska není vhodná na taktování, pokud máš sata disk riskuješ reálně ztrátu dat/poškození os.