BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Řídit se ji nemusíte, je to jen seznam pamětí, které výrobce otestoval a zaručí tak, že opravdu bez problémů pojedou. Nadruhou stranu koupit jakékoliv taky není nejmoudřejší, je dobré zvolit kvalitního výrobce (např. Kingston, Corsair...) a hlídat napětí. Některé paměti totiž budou potřebovat více šťávy, než jim deska dokáže pustit.
Nepíšeš kolik do toho chceš dát a kolik GB potřebuješ, ale vybral bych tohle: http://www.alza.cz/pamet-a-data-extreme-edition-vi testa-4-gb-d83971.htm s časováním CL4.
Tak tyto si asi jen tak nekoupí.
No raději bych doporučil nějaký obyčejný Kingstony, než A-data. A časování je zbytečnost, z praktickýho hlediska to má zanedbatelnej vliv, kterej nijak nepozná.
Třeba tyto:
4gb-kit-2x2gb-ddr2-d86193.htm
ok děkuji něco už vyberu. Jen jsem se chtěl ujistit
Idealne kupit take ake uz v tom PC mas. Pretoze nema vyznam cpat tam 1066 ak tam mas teraz napr. 667 tak aj nove 1066 pojdu len na 667 dokial budu v PC aj tie stare.