Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výběr paměti RAM

Dobrý den v brzké době bych potřeboval koupit ramku DDR2 navštívil jsem stránky výrobce základní desky kde jsem stáhl tabulku PDF s podporovanými paměťmi. A potřeboval bych vědět jestli je nutné se tou tabulkou řídit a koupit ramku podle ní a nebo jestli je úplně jedno kterou koupím když vím že deska podporuje DDR2 (667 , 800 ,1066)Mhz.

Řídit se ji nemusíte, je to jen seznam pamětí, které výrobce otestoval a zaručí tak, že opravdu bez problémů pojedou. Nadruhou stranu koupit jakékoliv taky není nejmoudřejší, je dobré zvolit kvalitního výrobce (např. Kingston, Corsair...) a hlídat napětí. Některé paměti totiž budou potřebovat více šťávy, než jim deska dokáže pustit.