BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
když tiskneš barevně málo, vyhazuješ jen peníze za věčně zaschlé barevné náplně, které nikdy nevyužiješ. takže laser.
spíš bych řešil, jak moc hloupá ta tiskárna má být. jestli bude sloužit jen pro jediný pc, stačí nejlevnější gdi "windows" tiskárna, bez mozku, připojení přes usb.
pokud má být využívána v síti, je lepší když umí plnohodnotný tiskový jazyk (pcl), připojení přes usb (pak potřebuje např router s usb-print portem) nebo dražší přes lan konektor.
jde taky nasdílet tiskárnu připojenou fyzicky k pc, ale výrobce některých gdi tiskáren (kdysi tím byl proslulý hp) mohl nacpat do ovladače úmyslné omezení, které připojení sdílené tiskárny nedovolí. taky routery se neumí se všemi gdi tiskárnami domluvit, podporované typy bývají k dohledání u výrobce routeru.
A co takhle hodit si korunou - panna inkoust, orel laser.
Jemu se to postaví na hranu - černobíle barevně.