BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Prostě změníš některá nastavení v BIOSu oné desky.
To je základ, aby to tam šlo.
jo ale ja prave nwm jake :D
nejsem taky expert...
Ideálně začni manuálem od základní desky a pak si o tom můžeš přečíst něco ze stovek článků na webu. Je za potřebí abys pochopil co děláš než s tím začneš. Abys pak po tom přetaktování měl vůbec nějakej počítač.
tak pls poradte to je na dlouho cist
Dej všechno naplno, ať si to odpálíš a pak už si konečně začneš číst návody.
hm dik no
Jaká základní deska a jaký procesor ?
Zpravidla lze taktovat v BIOSu CPU, FSB, pamětí a snad i dechovou hudbu. V případě, že je zajištěno účinné chlazení a postupuje se po malých krocích na všech frontách lze dosáhnout překvapujících hodnot. V pravěku jsem jezdil PI 133MHz na 200MHz bez zjevných problémů. O kolik je to procent už si spočítej sám.
Sposob pretaktovavania zavisi od konkretnej platformy/zakl.dosky, vsade to je ine, kazda platforma ma ine featury a mozne zadrhele (inac riesene generovanie frekvencie RAM (nastavenie ako deliaci pomer apod), mozne problemy pri speedstep kvoli automatickej zmene napatia, atd kopec pripadnych dalsich nastaveni chipsetu ktore mozu vysledok ovplyvnovat atd.
Vseobecne sa snazis po malych krokoch dvihat frekvenciu CPU (resp. FSB) a po kazdom zdvihnuti nasleduje testovanie stability PC. To je cely "navod na pretaktovanie".