BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Foťák dobrej, ale se setovým objektivem. Lepší koupit rovnou s delším objektivem (18-108 apod.), než za chvíli setovej prodávat (nic moc za něj nedostaneš) a dokupovat lepší.
V zásadě nejde s DSLR udělat chybu... Jak ale bylo psáno, koupit bez seťáku, lepší je nějaký kvalitnější objektiv. Třeba 18-135 IS nebo nějakou Sigmu. Možná by stálo za to, mrknout třeba po použitém 17-85 IS.
EOS 1000D je tzv. "entry level" přístroj, tak nepředpokládám, že se s tím budete chtít věnovat nějakému specifickému oboru... Pokud je Vaším zájmem například fotografování architektury, tak se výše zmíněným sklům vyhněte velkým obloukem - jeden jak druhý na širokém konci pěkně zkreslují. Pokud Vám toto nevadí, směle do nich.