Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Děkuji všem za odpověď. Samozřejmě mp3 není špatný formát, záleží také na bitrate. Ale přesto, když… nový
Dieesels 26.09.2010 12:25
Dieesels
Ano, záleží na uchu. Sice mi táhne na tři křížky na hřbetě, ale zjistil jsem, že uši už nejsou to, c… nový
Prasak 26.09.2010 13:48
Prasak
Jojo, věkem ucho utrpí :-). Dá se říct, že VBR-320 je slušný a rozumný formát, i když na bezeztrátov… nový
mif 26.09.2010 15:09
mif
kvalitně nahraný (a vylisovaný )a uložený vinyl přehrávaný na kvalitním audiořetězci je oproti jakém… nový
Joseph 26.09.2010 15:56
Joseph
Ten zvuk je naozaj super, krásne mäkky, ako starý calvados Přesně tak. Hezké přirovnání. Nechci za… nový
mif 26.09.2010 16:17
mif
Což mě přivádí na myšlenku, že až se spousta lidí pídí po kvalitních formátech, tak to přehrávají na… poslední
Prasak 26.09.2010 17:15
Prasak

Děkuji všem za odpověď. Samozřejmě mp3 není špatný formát, záleží také na bitrate. Ale přesto, když uslyšíte nějakou skladbu v té nejlepší kvalitě a poté si poslechnete mp3 skladbu nebo v jiném formátě, kde došlo ke kompresi, ten rozdíl je opravdu výrazný. Jsem docela hudební fajnšmekr. Také záleží na věku, čím starší jsme, tím hůře slyšíme a potom nám stačí i to mp3..;-)

Jojo, věkem ucho utrpí :-). Dá se říct, že VBR-320 je slušný a rozumný formát, i když na bezeztrátové kompresní formáty to nikdy mít nebude (nejlépe FLAC). To maskování tam prostě slyšet je. Totéž platí pro jakýkoliv digital versus analog (má první odpověď - nechtěl jsem tě nasrat, pouze upozornit): kvalitně nahraný (a vylisovaný) vinyl přehrávaný na kvalitním audiořetězci je oproti jakémukoliv kvantizovanému digitálu nebe a dudy. Už jsem přelezl čtyřicítku (tudíž hluchý pes), ale tohle ti odpřisáhnu.

kvalitně nahraný (a vylisovaný )a uložený vinyl přehrávaný na kvalitním audiořetězci je oproti jakémukoliv kvantizovanému digitálu nebe a dudy

Plne súhlasím, no ako vždy je v tom háčik.

Kto má dnes kvalitně nahrané (a vylisované )a uložené LP z čias keď sa hudba šírila na viniloch ? Pár ľudí.

Zvyšok je v stave ...no hroznom. Prehrával som, keďže som plánoval digitalizovať cca 100 LP, náhodne získaných, z rokov 70-90, na archívnom stroji v super stave NZC 431, diamantová ihla. Ten zvuk je naozaj super, krásne mäkky, ako starý calvados / druh liehoviny z jablk ktorá sa má piť až keď je uležaná 5 a viac rokov / niečo totálne iné ako zvuky ostré ako britva z digitálu. NO šum, škrabance, pazvuky z opotrebenia v pasážach s vyšším vybudením.
Netvrdím že sa nedá zohnať kvalita, prípadne reedície z pôvodných master. No za cenu absolútne neprimeranú.

Záver ? Obyčajným smrtelníkom bohate postačí 192 kbit. Celkový vnem čo sa týka kvality je na hodne lepšej úrovni ako bol vinyl prehrávaný na v minulosti bežných zariadeniach.

Ten zvuk je naozaj super, krásne mäkky, ako starý calvados

Přesně tak. Hezké přirovnání.

Nechci zakládat flame a taky nemluvím o ceně "médií" (a ani o ceně za místo při jejich skladování). Prostě popisuju dogma. 192kbps jistě stačí do přenosných krabiček (v tandemu se sluchátky pochybné kvality a provenience). I pro poslech skrz (i relativně kvalitní) PC audio sestavu je to vhodné. Hlavně musí být audio dostatečně nekvalitní, aby zamaskovalo nedostatky tohoto formátu...

Což mě přivádí na myšlenku, že až se spousta lidí pídí po kvalitních formátech, tak to přehrávají na integrovaných zvukovkách (ač dnes už slušných), reprácích Genius a se sluchátkama do litru.
A to mě přivádí na další myšlenku a to takovou, že bych potřeboval nový sluchátka, Kossy si zpět uzmul bratr (kdysi jsem mu je dal pod stromek a pak jsem si je dlouhodobě vypůjčil), ale už uši nejsou co bývaly, takže asi to vyhrají Porta Pro. Nejspíš si o ně řeknu pod stromeček manželce :-)

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru