BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
USB disky je nutno odpojovat korektně t.j. softwaerově a ne vytržením z PC, jako při požáru - udaje které se ještě zpracovávají a jejich adresa uložení potom mizí v černé díře. Zkus: kontrola příslušného disku s provedením opravy. Staré údaje, se kterými se nepracovalo, by tam měly být.
Ještě dodatek pokud nepomohlo to předchozí, tak zásadně na disk nic nezapisuj do doby než to definitívně vzdáš a zkus něco z obnovujících softw.
http://www.slunecnice.cz/vyhledavani/?qs=Obnova+di sku&kde=sw-win
poškozený souborový systém nesprávným vytažením flashky už tu bývá denně.
že tito stejní kamikadze nemají pracovní data na hdd a nespolehlivou flashku nepoužívají jen pro přenos dat, to pak znamená, že při jejich poškození nemají odkud vzít záložní soubor. (pitomci s bakalářkou na flashce jsou ukázkovým příkladem).
sw pro obnovu je víc, mezi úspěšnější se řadí getdataback.