Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Titulky u filmů

Nevím si rady s titulky u filmů - na PC v přehrávači VLC jsou dobře čitelné - české. Když tentýž disk dám do DVD přehrávače stolního a pustím v televizi, objeví se titulky bez háčků, bez tvrdého y a podobně - zřejmě anglické. Nevíte čím by to mohlo být? V návodu na DVD i televize se o titulcích nic nepíše. Děkuji za případnou radu, co s tím. petr

SONY DVD Recorder

to je malo, chce to konkretni typ nebo se zkus sam podivat na stranky vyrobce, zda tam nebude manual, pripadne bys manual mel mit doma u pristroje.

jinak je pomerne hodne DVD prehravacu, ktere ceske znaky neumi, je pravdepodobne, ze to bude i pripad tveho. Pokud vyrobce nenabizi nejaky update firmwaru, aby to ceske znaky umelo zobrazit, tak s tim nic neudelas.

o dvd prehravace uz se nejakou dobu nezajimam, tak neznam momentalni situaci, ale pred par lety najit DVD prehravac, ktery bude umet spolehlive zobrazovat ceske znaky u DivX a Xvid byl docela problem, sam jsem nakonec rodicum koupil polsky DVD Manta Lord, ktery v tomto ohledu fungoval spolehlive.

Za zobrazovani titulků nemůže TV, ale DVD. Podívej se do menu, jestli tam nenajdeš formát titulků, znakovou stránku (ty potřebuješ CP-1250 nebo středoevropskou).

Tohle vše najdeš v návodu ke svému DVD. Pokud návod nemáš, najdeš jej na internetu. Bez konkrétního typu líp poradit nejde a odsud je k tobě špatně vidět.

myslis to tak, ze v nekterych titulkach jsou pismena ěščř... normalne citelna a v nekterych jsou misto nich nesmyslne znaky? pritom se pokazde jedna o soubor s koncovkou .srt?

Jestli je to mysleno takto, tak si stahni PSPad a myslim dole na stavovem radku mas co to je za format, pravdepodobne bude jeden .srt UTF8 a druhy CP1250 a DVD prehravac umi jen jedno z toho. Moznost prehodit to na jine kodovani v tomto vybornem programu od Jana Fialy je take.