
zosilnovac - ake silne reproduktory do neho mozem dat?
mam jednu otazku. Ked si vyrobim zosilnovac 2x50W tak ake silne reproduktory do neho mozem dat ?? Mozem do nich dat aj nejake 75W reproduktory ??
dik
Zmena predmetu, pôvodne: zosilnovac (los)
Tak po dvěstěosmdesátésedmé. Reproduktory samy o sobě nemají výkon, číslo na nich napsané je zatížitelnost. Bývají tam ta čísla dvě, jedno nižší, to značí zatížitelnost dlouhodobou, nominální. Dále tam je jedno vyšší a to znamená zatížitlelnost špičkovou, krátkodobou.
Takže ano, k zesilovači o výkonu 50W na kanál lze bez obav připojit repro se zatížitleností 75W. Jen je potřeba dodržet impedanci - nepřipojujte repro s nižší impedancí, než na jakou je zesilovač stavěný. Impedance reproduktoru naopak může být vyšší, bude třeba zesilovač více vybudit.
ked spravne chapem tak by som tam nemal davat reproduktory slabsie ako 50W ??
Dát se tam mohou, zesilovač dává plný výkon jen je-li hlasitost na konci (na plné kule). Jen se musí s hlasitostí opatrně, nezkoušet co to vydrží a jestli drnčí tabulky od oken. Pro běžný provoz to nevadí.
cize keby som si vyrobil 2x100W zosilovac a dal tam (povecme priklad) 5W repreky (z nejakeho micro systemu hifi) tak by tie repraky nevihoreli, ze ?? ale mohol by som tam dat aj silnejsie napriklad 150W (pri mensej hlasitosti). ze ??
Jak tak pročítám tvoje příspěvky, mám dojem, že tvé znalosti o elektronice a zvuku nejsou dostatečné na to, abys mohl řešit případné problémy při stavbě zesilovače. Aby ti pak nebylo líto vyhozených peněz... Znalost o rozdílu mezi výkonem a povoleným příkonem je při stavbě zesilovačů snad to nejzákladnější. Jakmile děláš tranzistorovej zesilovač, tak tam těch problémů může být dost - někde je studeňák a ty musíš být na základě použití osciloskopu a popřípadě multimetru najít chybu a být schopen se orientovat dobře ve schematu a DPS, jinak to buď odpálíš celé nebo chybu nenajdeš.
Nemachruj.