BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
viewtopic.php
Díky za odkaz, ale o moc chytřejší nejsem. Jednak v reakcích zaznívají oba názory, a jednak majoritní názor říká, že to dvoujádro, byť na nižší frekvenci, by mělo být rychlejší, což není.
nn špatně to chápeš.
frekvence se u více jader nesčítá- je to prostě 1,8 - takže jednojádro je silnější.
teď si vezmeme program, který potřebuje pro plynulý chod min. 2,2 a umí pracovat pouze v jednom vlákně- jednojádro to udejchá, dvoujádro bude funět, protože program využije pouze jedno jádro.
teď si vezmeme program, který potřebuje 1,8 a zároveň se nám spustí antivir, která vytíží procesor taky 1,8- na dualu to pojede bez drhnutí (každý program si zabere jedno jádro) , jednojádro bude už lagovat
a teď si vezmeme program, který umí využít obě jádra zároveň- rychlejší bude na dvoujádru
---
tyhle příklady ber orientačně, sčítat takty nemá smysl, psal jsem to pro pochopení, že na odkazu mají oba tábory svůj díl pravdy. na dvoujádru, pokud nepoužiješ program, který je jednovláknový a má velké nároky bude jízda pohodlnější. pochopitelně je to obecně, konkrétně může mít to jednojádro daleko lepší parametry
OK. A když i start systému je výrazně pomalejší (počet programů spouštěných po startu je stejný) znamená to, že Win XP neumí využít obě jádra?
Je možné nějak zjistit, který program využije více jader a který ne?
no svým způsobem se start systému může jevit jako jednovláknová záležitost: program po startu nenajede dřív, než userinit připraví profil a ten nenajede dřív než winlogon ověří uživatele a ten nenajede dřív než... tam bych řekl, že se vyplatí spíš hrubý výkon
program to má napsaný na svých stránkách, nebo má nastavení, nebo na něj mrkneš třeba v proccess exploreru.
--
a dám možná lepší příklad:
procesor dostane za úkol spočítat početní úlohu
tomu jednojádru to bude trvat 10 vteřin
dvoujádru, pokud to vezmeme na takty a budeme ignorovat naprosto vše ostatní to bute trvat cca. +/- autobus 15 vteřin (počítá jedním vláknem)
a teď dostane procesor úkoly dva, jednojádro to spočítá za 10 + 10 vteřin= 20vteřin
dvoujádru to bude trvat opět 15 vteřin (každý si počítá svou úlohu)
Ten rozdíl asi nebude způsobený (primárně) procesorem. Dostatek (i typ) paměti, disk, celá základovka, samozřejmě instalace, atd. to všechno má na zmiňovanou "svižnost" i rychlost startu mnohem zásadnější vliv.
Díky všem za reakce. Zase jsem o něco chytřejší