BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Já ti to napíšu obecně a ty už si to dohledáš /a ověříš nemám amd čipsety v hlavě/.
Vhodné jsou :
AMD 740G
AMD 760G
AMD 770
AMD 785G
AMD 790FX
AMD 790X
AMD 870
AMD 880G
AMD 890FX
AMD 890GX
(nforce nebrat, přesto se v těch nejlevnějších pc např. z hypermarketu nebo do počítače do firmy na word/excel/poštu pořád objevuje)
řada 7 je zastaralá, hlavní rozdíl bude v nepodporování SATA 6gb a USB 3 pak v nějakých rychlostech hypertransportu /není tak podstatné pokud nejde o herní dělo/
/. Pro jednu grafiku není potřeba kupovat desku s dvouma slotama pro dvě grafiky - je to dražší.
Ta řada 8xxx se bude lišit tím:
a) jestli je na desce grafika to sou ty s G
b) jestli to umí crossfire a kolik to má pcie slotů* a k ním přísluščných linek /kdybys tam chtěl rvát dvě grafárny = blbost
Značku doporučuji Asus nebo Gigabyte a sám sem teď zas konvertoval z Gigabyte na Asus...
*edit: nejde přesně o sloty na grafiku ale o datové vodiče k ním.levné desky umí dvě grafiky ale 16vodičů rozdělí napůlku, desky s dražším čipsetem umí dvě grafiky/tři grafiky na plnou rychlost.
Tanku dekuju ;)