BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
fleq se tu kdysi nabízel, můžeš zkusit dotaz.
většinou když disku takhle hrábne je to elektronika nebo hlavička pokud někdo sežene stejný typ disku ale pozor existují i podobné a ty nelze míchat mezi sebou stačí prohodit elektroniku já měl například dva naprosto stejné disky. Jeden v háji hlavičky a druhý elektroniku
ty profi firmy co jsou tak drahé to dělají jinak já o tom viděl dokument hdd může být i zničen požárek a pokud je plotna v pohode ci jen lechce chycena zachranují to optickomagneticky HDD funguje totiž podobně jako Sony Minidisc
prostě strčí tu plotnu do takového jakoby rentgenu a zachranují cluster po clusteru však já nevím jak poznají co je například honza.txt nebo matej.rtf atd či co je dovolena.jpg
když máš "otisk" disku, není přece problém pži znalosti struktury filesystému dostat se až na samotné soubory. Umění (a ono know-how) jak ta data dostat z naprosto nefunkčního disku je právě podstatou.
kdysi jsem si nechal zachraňovat dva disky 80BG v půlročním odstupu (2006), každá "záchrana" 10tis.Kč, pochybuji, že by to dnes bylo lacinější - z jejich strany nebyla ochota říct, co se diskům skutečně stalo ,jestli to byla banalita nebo to vyžadovalo něco extra (na začátku dost mlžili o ceně, měli tendenci povídat nech to tu a mi ti zjistíme co tomu je a kolik to bude stát, je to o tom když ptáčka lapají,pěkně mu .......)
vzhledem k ceně záchrany, kupujte si harddisky klidně každou chvíli a vůbec si promyšlete systém zálohování
zalohovat, zalohovat, zalohovat
kdo to nechape, tak si holt priplati.
tohle plati odjakziva.
Většina dobrých firem Ti zadarmo udělá analýzu, jaká je šance se na data dostat a případně kolik procent dat půjde obnovit a za jakou cenu.
Jeden známej před cca 10 lety tuhle službu využil - v disku mu cvaklo, upadla hlavička. Už teda nevím u jaký firmy to bylo (mám dojem, že se jmenovali TDP, ale nejsem si jistej), ale zdarma udělali analýzu a řekli, že na data se dostanou a obnoví minimálně 80% dat v ceně cca 5 000Kč. Obnovili nakonec pžes 90% dat a cena byla opravdu do těch 5 tisíc. A trvalo to asi 3 dny, bylo to docela rychle.
Vyber si prostě na netu pár firem a zeptej se jich.