BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
začal bych kontrolou hodnot s.m.a.r.t pro disk.
vyčteš to různými programy, třeba crystaldiskinfo umí zobrazit graf, takže vidíš změny.
no nijake patologicke zmeny som tam nevycital
Treba špecifikovať, či ide o jemné c v a k a n i e (hlavička v HDD).
Ale Mr. brtník Ti poradí.
Ale musíš kooperovať.
Nejen kooperovat, ale také zjistit zdroj ťukání. Osobně bych na to vzal kus bužírky, jeden konec strčil do ucha a druhým by vyhledal zdroj ťukotu. Ale ty disky, na ty bych sázel jako první.
To sa volá ruský fonendoskop.
Veľmi účinný nástroj.
Hmm, pod tímhle názvem jsem to neznal, ale metodu znám už mnohé desetiletí (počátek mé znalosti se ztrácí v šerém dávnověku, v oné bájné době, kdy černé uhlí bylo hnědé a hnědé bylo zelené...)
nie je to jemne cvakanie dost to bubnuje, myslel som ze to nebudem musiet rozobrat, ale asi ine nepomoze
tak som ho otvoril a jeden mrska kablik sa mi dostal do ventilatora na CPU, takze sa netocil, uz nebubnuje