BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Není to blbost. Jenom si uvědom, že se nejedná o rozdvojení jednoho signálu mezi dva stroje, to pasivně nelze (od toho jsou switche a routery), ale tou rozdvojkou (spíše dvěma - na každém konci jedna) využiješ zahálející, nevyužité páry v kabelu. Každá cesta musí ale mít, nepřesně řečeno, svůj zdroj signálu a svůj přijímač. Nemůžeš tímto způsobem do jedné "dírky" připojit, dejme tomu, dvě PC. Potřebuješ-li připojit na jeden zdroj signálu více zařízení, je nutno použít, podle okolností, switch, nebo router.
moc ses do toho zamotal
Stačilo napsat, že do jednoho kabelu jde po na určitém úseku "složit" dva porty switche a zase je odtamtud bez problémů na konci odděleně dostat. 
Nezamotal. Z vlastní zkušenosti vím, že pro mnoho lidí je zapotřebí takovéto sáhodlouhé vysvětlování.
obávám se, že pro lidi, co si pletou switche a routery, je jakékoli vysvětlování zcela zbytečné..