BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Měl jsem několik procesoru AMD a podlě mě je box celkem tichý, při hře to většinou stejně přehlučí grafika
Ale jo, box chladič tam nedávaj pro srandu králikům a je zcela jistě koncipován tak, aby na netaktovaných procesorech bohatě stačil. Ale obvykle řekl bych brzy například na nich začnou vrzat větráky což není myslím příjemné, pokud je ve skříní rovněž nadupaná grafická karta, tak je tam jak v sauně a to procesoru taky moc nesvědčí a uvítal by lepší chlazení a když ho provozuješ přetaktovaný, je bez debaty nutnost ho opatřit lepším chlazením.
A dál třeba čistě esteticky dnes je moderní mít skřín prosklenou, aby na tu krásu bylo stále vidět a je hezké se dívat dovnitř na nějaký pohledný a výkoný větrák na CPU. Je prostě mnoho důvodů, proč se vyplatí koupit jiný, než je běžně dodávaný chladič.
väčšina velkovýrobcov zostáv nakupuje procesory v OEM baleniach bez chladičov,sú to len balené procesory v malých priesvitných plastových krabičkách,nie v box retail baleniach určených pre koncových zákazníkov,ktorí si kupujú kartonový box,kde je návod,procesor a bundlovaný chladič....OEM balenie pozri priložený obrázok