Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC --> Co se mohlo porouchat?

Ahoj chtěl bych se zeptat co mohlo odejít v PC. Pc běží (větráky...) ale monitor je černý nic nedělá. Ale když monitor napojím na notebook zapne se a jede jak má. Nevíte co by to mohlo být? Děkuji

Cokoliv. Zkus to zapojit v základní konfiguraci (deska, jedna RAMka - když nepůjde, zkus druhou, jestli jich máš víc, procesor, grafika a nic víc). Jestli nepomůže, zkusil bych to vyndat z bedny a zapojit na stole, ať vyloučíme zkrat. Potom půjčit komponenty (zdroj pro jistotu jako první) a zkoušet a postupně je povyměňovat až přijdeš na to, co odešlo.

ATX zdroj je uvedený do fukcie/zapnutý pomocnými obvodmi na mainboarde, minimálne tie fungujú.

Neprebehne však následná inicializácia, na zistenie kde sa to zadrhnlo slúžia testery stavov POST.

Bez nich si nevrznes. Len metoda popísaná vyššie, vymienat komponenty. Alebo rovno vyhodiť mainboard, teda metoda kontajnerová ....