BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Cokoliv. Zkus to zapojit v základní konfiguraci (deska, jedna RAMka - když nepůjde, zkus druhou, jestli jich máš víc, procesor, grafika a nic víc). Jestli nepomůže, zkusil bych to vyndat z bedny a zapojit na stole, ať vyloučíme zkrat. Potom půjčit komponenty (zdroj pro jistotu jako první) a zkoušet a postupně je povyměňovat až přijdeš na to, co odešlo.
No krása zrovna ho mám na stole :D
Hele a kdyz vetracek na procesoru jede a na základní deska svítí tak to znamená ,že fungují? Když jede větrák i na zdroji ?L
Že jedou větráky znamená jen to, že do desky jde napětí 12V.
ATX zdroj je uvedený do fukcie/zapnutý pomocnými obvodmi na mainboarde, minimálne tie fungujú.
Neprebehne však následná inicializácia, na zistenie kde sa to zadrhnlo slúžia testery stavov POST.
Bez nich si nevrznes. Len metoda popísaná vyššie, vymienat komponenty. Alebo rovno vyhodiť mainboard, teda metoda kontajnerová ....
Počítač "pípá" jako obvykle?
Myslím tím krátce a jednou.
Zkoušel jsi jinou grafickou kartu/nebo(pokud máš)sdílenou?