Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Dynamické disky

Mám nějaké omezení když mám dva disky nastavené jako dynamické ? Raid na nich nepouživám. Mám na mysli jestli to ty disky nějak brzdí nebo je to stejné jako kdyby byly nastavené na základní (běžné). Oddíl mám na každém jen jeden. Mimochodem mám ještě systémový disk a ten je nastaven na základní (rozdělen na primární-systém a logickou jednotku).
Lock. Kdo má problém s PC, položí dotaz. (karel)

dynamické disky sa oplatí založiť len v prípade,že je disk väčší ako 2TB,počítač používa EFI/uEFI a je potreba na nich ochovávať dáta,u ktorých je treba nejakým spôsobom obmedzovať prístup aj inak ako pridelovaním užívatelských práv a šifrovaním-dynamický disk vie spravidla prečítať len ten systém,ktorý ho vytvoril,dynamický disk nemá žiadnu MBR/GPT tabulku ani nič podobné,čo by slúžilo ako pomôcka pre obnovenie údajov,pokial dôjde k poškodeniu disku,obsahuje len 8MB velký osobitný oddiel,kde sú uložené systémom vytvorené digitálne hashe uložených súborov vo forme systémových certifikátov -podla nich systém,ktorý takýto disk vytvoril hladá uložené súbory a zbytok disku tvorí jeden dynamicky sa zväčšujúci alebo zmenšujúci pseudo-cluster,v ktorom sú samotné uložené súbory a ich množstvo určuje velkosť tohto pseudo-clustera,reinštaláciou systému,premiestnením dynamického disku do iného pc spravidla definitívne stratíš prístup k súborom,iný pc a iná inštalácia windows nemá v sebe informácie o digitálnych hashoch a nevie uložené súbory identifikovať a spravidla označí dynamický disk ako prázdny alebo ako nenaformátovaný raw disk,takisto win2000,wxp,win vista/win7 tvoria rozdielne typy dynamických diskov,ich "formáty" sú vzájomne nekompatibilné a inak tvoria dynamické disky hw raid radiče,jediná "výhoda" dynamických diskov je velmi sťažený prístup nejakého útočníka k uloženým súborom napr. pri odcudzení disku a pomerne dobrá "odolnosť" voči malwaru,ten je obvykle rovnako dezorientovaný ako mnohé utility,ktoré vedia na bežne formátovaných diskoch obnovovať zmazané súbory....zhrnuté nakoniec:pokial na to neexistuje nejaký špeciálny dôvod,tak používanie dynamických diskov v domácom pc nieje to pravé orechové,je tu viac možností ako velmi lahko prísť o údaje na nich uložené a prípadné možnosti záchrany dát utilitami,ktoré sú spravidla dostupné pre bežných domácich užívatelov sú velmi malé......