BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
jestli ti jde o větší vzdálenost (víc pater, zahradu ...), je možné, že budeš muset použít další ap (ubude ti 1x lan), a rozšířit možnost připojení k lan routeru o switch.
místo ap jde vtipně zapojit další wifi router v bridge režimu, anebo s vynechaným wan vstupem - tím získáš switch + wifi anténu v jednom.
Podívej se do nabídky svého ADSL poskytovatele, aspoň v ČR nabízí nějaké otestované routery, někdy i za různé akční ceny. Jinak dopředu Ti nikdo nezaručí 100% pokrytí, protože to vždy záleží na konkrétních místních podmínkách (překážky, rušení atd.).