BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Na vytváření image oddílů (to je právě to, co chceš - něco jako .iso) existují různé programy, z nichž nejznámější je Ghost a Acronis TrueImage, existují ale i mnohé další (já používám dosovou verzi Ghost 11.5.). Umístění na USB disk nepovažuji za nejvhodnější, protože většinou bývá USB disk nedostupný - alespoň z dosu, pod kterým používám Ghost. Můžeš ale image umístit na datový oddíl (každý své cti dbalý počítačník má disk rozdělen nejméně na systémový oddíl a na datový oddíl) a odtud ho zálohovat na ten USB disk (nebo vypálit na DVD).
Zdravím,
již delší dobu používám na zálohu "Céčka" Acronis True Image Home a naprostá spokojenost.
Na "Céčku" mám OS + obslužné programy.
Velikost zálohy Win XP Pro SP3 je mezi 4-5 GB.
Zálohu mám pochopitelně uloženou na jiném HDD.
Napr. DriveImageXML (najdes cez www.google.com). Zdarma (na rozdiel od kradnutych acronisov a ghostov a spol)
Zaloha sa da robit aj z beziacich Windows, ale lepsie je robit aj zalohu pomocou BartPE CD.
USB disk neni problem.
Na obnovenie zalohy si budes muset urobit bootovatelne BartPE CD s driveimage pluginom, navod je na stranke autora driveimage.