Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako prelozit tieto vyrazy do Slovenciny?

Prosim o pomoc s niekolkymi vyrazmi pre internetovy prehliadac, ktore som nikde nenasiel:

Threads:
- je to pri stahovani, moznosti tam su cisla 1 az 12, nie som si istyco to znamena

Avant Downloader
- uvazujem ze to necham v Anglictine, ine vyrazy "download" som prelozit ako stiahnut, stahovanie a pod., ale "Avant stahovac" znie hlupo, "Avant stahovanie" divne...

browser:home
- je to hlavna stranka s vyhladavanim a miniaturami stranok kde je rychla volba, najnavstevovanejsie stranky a historia, v poli adresy sa da tiez napisat len browser:home a otvori sa dana stranka, ale dany vyraz sa vyskytuje aj v nastaveniach, "pri spusteni otvorit" a jedna z moznostu je "browser:home", mam to vobec prekladat a ako?

Show tab thumbnail preview for task bar button if supported
- je to nova funkcia z IE tusim a asi je dostupna len pod Windows 7, thumbnail prekladam ako "miniatura", preview ako "nahlad" a tab ako "zalozka" (viem ze toto je diskutabilne ale dokonaly nie je asi ziadny iny pouzivany vyraz) - inak myslim ze to "tab" je tam nadbytocne, ak chapem tu funkciu spravne

Mozno este nieco najdem, uz je to skoro dokoncene...

Dakujem.

Threads: Vlákna? Počet souběžných stahování?
Avant downloader bych nechal tak, jak je.
browser:home - asi Výchozí stránka? Startovní stránka?
Show tab thumbnail preview for task bar button if supported: Zobrazit panel náhledů (pokud je funkce dostupná)? Tab chápu jako panel.

Máš to do češtiny, dál je to na tobě.

Dik za rychle odpovede.

Threads budu najskor vlakna, ako napisal MaSo, skusal som uz predtym ci to nie je pocet subeznych stahovani, ale nie je.

browser:home neviem, je tam moznost "uvedte ktora stranka bude vasa domovska" a moznosti su aktualna, predvolena, prazdna a browser:home - takze vychodzia byt nemoze a startovacia to nie je a bola by v rozpore s dalsou moznostou "spustit startovaciu stranku pri starte" - uvazujem ze by som to nechal tak ale potom o tejto moznosti nebudu niektori uzivatelia vediet...

To posledne je asi nova funkcia z Windows 7, aj Vista ma nieco podobne, ale neviem ci je to to iste. Nie som si isty co znamena tab v tomto pripade.

Nasiel som nejake screenshoty, na viacerych su 3 alebo 2 nahlady...

[http://www.windows7password.net/wp-content/uploads /2010/10/w7_taskbar.jpg]

Takze zatial by som to prelozil takto:

Threads - "Vlákna"
Avant Downloader - "Avant Downloader"
browser:home - "browser:home"
Show tab thumbnail preview for task bar button if supported - "Zobraziť náhľad záložky pre panel úloh, ak je to podporované"

Tym browser:home si nie som celkom isty, mozno by to chcelo prelozit, posledny riadok som snad dobre pochopil, este mozno napisem autorovi, aby som si bol isty.

Dakujem zatial vsetkym za pomoc, ale ak mate este nejake napady, mozete napisat.

Uz mi prisla reakcia od cloveka z Avant Browser, je to nieco podobne ako IE8 ale v paneli uloh sa zobrazuje len obsah zaloziek, viac na screenshot-e.

Teraz si myslim ze by sa to malo prelozit takto:

"Zobrazovať náhľad záložkiek pre panel úloh, ak je to podporované"
...alebo:
"Zobrazovať náhľad záložkiek pre tlačidlo panela úloh, ak je to podporované"

To mnozne cislo pre zalozky/tabs je preto ze sa zobrazuje aj viac zaloziek a jedna zalozka sa vlastne zobrazuje aj na Win Vista pre kazde okno, takze sa bude zobrazovat nahlad aj ak bude tato funkcia vypnuta a potom to nebude mat zmysel - aspon v Slovencine.

Tak sa nasli nejake neprelozene skripty, ktore neboli v subore, nemohol som ich teda prelozit, tu je niekolko s ktorymi si neviem rady, alebo si nie som isty, mohli by ste mi pomoct prosim?

chbWebMail_C=Web Mail:
lblProxyPort_C=Port:
chbClearCookies_C=Cookies
lvURLAliasColumn0=Alias

- tu by som nechal asi vsetko tak ako je, az na to "web mail".

sIEBHO=Browser Helper Object
ImgPrivacy_H=Privacy Report

- v Cestine to prve nie je prelozene a druhe je prelozene ako "Chráněná zpráva", teraz zistujem aku to ma funkciu.

Este reakcia na prispevok od mirha:

browser:home - "browser:home"

Nemám Avant nainstalovaný, abych to odzkoušel, ale jestli se po kliku na "browser:home" nastaví www.avantbrowser.com, přeložil bych to jako
"Domovská stránka-Avant Browser"

Nie je to avant homepage, su tam 4 pod-zalozky: rychla volba, najnavstevovanejsie, historia a naposledy pridane. Pre rychlu volbu je mozne nastavit miniatury 12 stranok. V Cestine to nie je prelozene, teda je ponechany anglicky vyraz, ja sa priklanam tiez k ponechaniu, kedze sa to pouziva aj ako adresa, je to podobne ako about:blank.

Hm.. tak mozno to necham tak, aj ked to bude vyzerat ako nedokonceny preklad, casto sa stretavam s tym ze cast programu je neprelozena a nevyzera to dobre. Ak by som to musel prelozi, co odporucate? Zatial som skor nakloneny to neprekladat, ale ak sa najde zmysluplny navrh, uvazoval by som o tom.

Mam nove slovo, casto pouzivane a povodne som to neprekladal, v inych programoch v SK aj v CZ to tiez nie je prekladane:

Plugin, Plug-ins
- moznosti su "plugin", pluginy", "zasuvne moduly", ale myslim ze aj bezni uzivatelia si uz zvykli na pojem "plugin", navyse su tu aj "addons", prekladane ako "rozsirenia" a uzivatelia v tom mozu mat uz zmatok - rozsirenia su uz myslim zauzivane hlavne vo FF, ale plugins by som radsej ponechal

Dalej uz pre iny program:

Archiver plugins
- je to pre FreeCommander, podobna funkcia ako v TC asi - TC nepouzivam, ale viem ze to tam je

Tooltip
- este som zabudol na toto

Ja som niekolko programov prevzal od inych prekladatelov, takze som ponechal niektore vyrazy tak ako boli, ale teraz sa to snazim zjednotit, napr. FreeCommander ma uplne novu verziu a prekladam to cele od zaciatku.