BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Hlavně CPU a RAM. Výkonná grafika netřeba. Leda že bys chtěl kódovat video pomocí GPU např. CUDA u Nvidie nebo ATI stream. Některé editory to podporují např. Cyberlink Powerdirector. Tam jsem to zkoušel s ATI kartou, přínos nic moc, možná Nvidia to má zmáknuté lépe.
Aha, a já myslel, že to bude chtít hlavně tu grafiku. Chci to na střih třeba v After Effectu.
Záleží jaký máš rozpočet. S menším obnosem je vhodné jít do 6jádra od AMD a k tomu tak 8 GB RAM. Samozřejmě 64-bit OS.
Tak já jsem měl vyhlídnuto jen 4 GB RAM a dvojjádro 3,1
Tak jistě když nejsou finance, musí se člověk spokojit se slabším hw. Ale i tak by jsi s tím neměl mít problém při práci, rendering bude samozřejmě pomalejší.