
Záložní zdroj s 12V výstupem?
Ahoj, potřeboval bych zálohovat zařízení, která všechna bez vyjímky pracují na 24V (wifi AP a routry). Přijde mi dost úchylné měnit napětí z UPSky na 230 a pak zpět na 24V, když spočítám účinnost zdrojů, tak jde pěkně dolu.
Pochopila by UPSka, když bych jí cucal napětí rovnou ze svorek baterky? (na tom měl pověšený DC/DC měnič?)
Jak tak nad tím přemýšlím, napadají mě ještě další možnosti:
Použít solární regulátor, na něj pověsit baterku a napájet ho 12V ze sítě a za něj dát měnič, to by možná bylo i levnější řešení než UPSka a bylo by to online, jen tomu chybí monitoring.
Případně offline UPSky vlastně mení napětí jen do baterie a 220 prochází skrz, takže dvojí změna napětí by byla jen v případě, že by zařízení jelo z baterky.
Tak potrebuješ 12V, alebo 24V
- nejak sa z Tvojho popisu a nadpisu článku nejdem "vymotať". Ďalej jednosmerné (DC) alebo striedavé (AC) napätie? Chceš napájať nejaké zariadenia a mať toto napájanie ešte aj zálohované? V prípade výpadku prúdu aby to ešte "chvíľku" šlo na akumulátor?
Overena a funkcni reseni na 12V i 24V.
http://www.zbozi.cz/?q=AWZ-519&typ=nabidky&seradit =nejlevnejsi
http://www.zbozi.cz/?q=%20AD-55A&typ=nabidky&serad it=nejlevnejsi
24V:
www.zbozi.cz
Zdravím JR_Ewingu.
Zrovna nedávno jsem sháněl UPS pro monitorovací ústřednu. Nejdřív jsem to taky řešil klasickou UPSkou pro PC, až mě technik navedl lépe.
www.cometsystem.cz
http://www.phoenixcontact.com/signal-level-matchin g/31251_31491.htm
Předně se omlouvám za to, že oživuji tenhle letitý thread. Chtěl bych se ale zeptat pro co se JR rozhodl, nebo jaké jsou nové možnosti v tomto směru.
V souvislosti s dlouhodobým výpadkem elektřiny, způsobeným povodněmi, nám ve firmě vyvstal problém, jakým způsobem zajistit dlouhodobé napájení 24 V měřící ústředny s odběrem přibližně 500 mA. Doposavad jsme využívali standardní 700 VA UPS, ale ta byla schopna živit ústřednu pouze po několik hodin. Výrobce na stránkách sice nabízí polský zálohovaný zdroj A6966 typ AWZ224 s udávanou dobou napájení až 35 hodin (Zdroj+ aku), ale i to nám nedokáže pokrýt cca 3 denní interval, po který nikdo do firmy v takové situaci nedostane (a my bychom měli alespoň monitorovat stav připojených chladících zařízení).
Přemýšlel jsem o použití 2x 12V trakčních akumulátorů, zapojených v sérii, ale tomuto řešení chybí výhoda automatického dobíjení a přepnutí při výpadku.
A tak zručný elektrobastlíř zase nejsem, abych si něco navrhl a postavil sám.
Děkuji
Comet? Teď si nepamatuji, zda potřebuje stabilizované napětí, ale podle odběru bude potřeba cca 40Ah - což to udělat v paralelním provozu, tj. zdroj, aku, spotřebič paralelně?
e-shop
Dle mne - resitelny by byl i ten nabizeny AWZ 224, akumulatory pouzit silnejsi, jen by se muselo trochu nastavit dobijeni. I zbastlit by to slo z tech trakcnich akumulatoru, slozitost by byla umerna narokum na to napeti. Pokud by se sneslo 24V v nejakem rozsahu (co by to reklo na 22 - 26V?) tak je snadne napajet tu merici ustrednu trvale zdrojem 24V (radej takovy ktery jde nastavit na trochu vic), z nej trvale dobijet ty akumulatory - jen je oddelit diodami, pri vypadku by to jelo z nich. Primitivni, jednoduche, zadne mechanicke prepinaci kontakty, funkcni.
- kdyby to bylo na to napeti narocnejsi, tak pak jeste pred tu merici ustrednu nejaky DC/DC menic aby z nej lezlo presne tech 24V.
Keď už sa tu oživilo toto staré vlákno...
Stále som nepochopil o čo ide, o čom všetci "motáte"? Neviete, že existujú napájacie zdroje 24V zálohované ???
Bežne ich používame/montujeme zákazníkom (certifikované, overené v praxi)...
Prečo to musí byť UPS? Aj tie ale existujú 24V...
Možná se motám v terminologii. Samozřejmě mi jde o to, že potřebuju "něco", co mi na výstupu dá stabilizovaných 24V, bude zapojené do rozvodu 230V a pokud vypadne proud, může napájet zařízení dalších x hodin.
ms,lucifer: Taky jsem o paralelním zapojení přemýšlel. Výrobce uvádí v datasheetu 24V±3V, maximální příkon 25W.![[14395-diody-png]](/file/view/14395-diody-png)
Jak zapojit ty diody? Takhle?
Presne naopak, a dioda staci jedna. A je nutne si uvedomit ze na diode vznika ubytok (podla odoberaneho prudu a typu diody) od 0,5V do 1V
Ak pouzijes zdroj ktoremu pri vypnutom stave nevadi napatie na vystupe tak nepotrebujes diody ziadne (napr. trafo s usmernovacim diodovym mostikom tak tomu napatie na vystupe vo vypnutom stave nevadi - je tam predsa uz ten diodovy mostik)
P.S. a to aku by nemohlo byt len aku ale muselo by to byt nieco s nabijacou elektronikou. nemozes len tak drbnut zdroj na aku.
s temi olovenymi akumulatory to nebude zas takovy problem, jen nastavit dobijeci proud dle daneho typu aby byl v mezich "trvaleho udrzovaciho"
principialne cca. nejak takhle:
dioda A je mozna zbytecna, ale pro sichr, odpor na omezeni dobijeciho proudu - dle parametru daneho akumulatoru jako trvaly "udrzovaci"
Tak zatím nevím. Jsem lehce nahlodán k opatření solárního ostrovního systému. Vychází pro plánovaný odběr na cca 14tis. Kč, což by firma mohla pustit.
Nějaká negativa která jsem přehlédl (já vím, baterky na cca 7 let, panel cca 20-25...)?