Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pořadí písmen ve slově

V suoivsoltsi s vzýukemm na Cmabridge Uinervtisy vlšyo njaveo, že nzeáelží na pořdaí psíemn ve solvě. Jedniná dleůitžá věc je, aby blyy pnvrí a psoelndí pímesna na srpváénm mstíě. Zybetk mžůe být totánlí sěms a ty to přoád bez porlbméů peřčetš. Je to potro, že ldiksý mezok netče kdažé pensímo, ale svolo jkao cleek. Zjíamvaé, že??

Já to zkoušel na několika větách a fakt to funguje. Věděli jste o tom? Jakto že ten mozek to dokáže tak snadno přečíst?

loading...

Gon zataijl, že psíemnka nsemjěí být zmachínaá do tátoínlho glušáe, ale salibky msuí být vdžy phomoradě, lohsejtno zadli zelva dpoarva či noapak. Uff, to dalo děsnou fušku to tak napsat.:-D Leda by na to nějaký dobrovolník udělal program, jako má Hebký na Hebmilo. :))

V podstatě ano. V dobách mé vrcholné slávy jsem dokázal na jeden pohled přečíst celý řádek. To je ještě založeno na tom, že když přikryješ papírem spodní půku písmen, stále to dobře přečteš. Ovšem zakryješ-li horní půlku, přečteš prd. Zkus si to. :-)

... že když přikryješ papírem spodní půku písmen, stále to dobře přečteš. Ovšem zakryješ-li horní půlku, přečteš prd.

to je pravda, lebo pismena v hornej casti su viac vyrazne ako v spodnej. inac, v rychlocitani bol genialny Lenin. dokazal za niekolko sekund precit a5 stranu a bol schopny hociktoru stranu potom citovat naspamat. :-)

Angličtináře jistě potěší:

Aoccdrnig to a rsechreear at Cmabridge Uinervtisy, it deosn't mttarein waht oredr the ltteers in a wrod are, the olny iprmoatnt tihng is taht the frist and lsat ltteer be at the rghit pclae. The rset can be a taotl mses and you can sitll raed it wouthit it bnieg a porbelm. Tihs is bcuseae the hmuan mnid deos not raed ervey lteter by istlef, but the wrod as a wlohe.

Už jsem to viděl. Gonův text i ten anglický překlad je čitelný bez problémů. Ovšem Máslova jednotlivá slova ne - mozek asi prostě nečte/nedešifruje po slovech, ale "upravuje" on-the-fly v kontextu celých vět.

pensímo...neříká mi nic, ale v kontextu Gonovy věty každý přečte písmeno

Dobře. Když čteš rychle, pozorně i přepečlivě. Tudíž dej dobrý pozor pro celý tenhle můj text. Cože je v tomto mém příspěvku podivného? Čím se liší od všech jiných tohoto serveru, dokonce i v čem se liši od běžných projevů všech lidí kolem? Tím jsem ti hodně pomohl s řešením. Když jsem byl ještě coby junior chodící do průmyslovky, byl tento nebo jemu podobný text zdrojem velice těžkého kvízu: Co je jeho řešením? Dokonce téměř nikdo vůbec nemohl zjistit, co se mělo zodpovědět, co bylo předmětem tohoto kvízu. Zde jsem ovšem příliš dopomohl k řešení...

Ne ne. Vyřešit to může klidně i kterýkoliv slovenský přítel. Jen připomenu, že řešení je nesmírně těžké i přes mnou zveřejněné indicie, kterými je teď všechen můj text v tomto dredu po mém kvízu. I toto je pomoc k řešení. Jen věřím, že jsem se nikde nesekl, neboť je nesmírně těžké i ty indicie postupně zveřejnit.

//Edit: Nikdo furt neví? ::)

ta vyzera ako s Azorom po akcii.

Mi to připomnělo (protože má kaťata):

Osmdesátiletý lord si vzal osmnáctiletou lady. Po bouřlivé svatební noci lord oznámí:
-Oh, lady, kdybych tušil, že jste ještě panna, byl bych ohleduplnější.
-Oh, lorde, kdybych tušila, že jste ještě takový mladík, tak bych si sundala punčocháče.

azor neni po akci, azor čumí na jednu stránku a nemůže veřit svejm očím: Prodávaj tam stránky s trafficem, které vydělávaj třeba 1k dolaru měsíčně a jsou staré asi 6měsíců.
Pagerank to nemá, obsah nic moc ... mam chut nechat školy a zkusit to taky ::) páč
na to čumim jak debil...