Při zvýšení hlasitosti reeproduktory šumí
Chtěl by se zeptat, proč to dělají, před tím to nedělaly. Díky
Jsou to tyto http://www.alza.cz/genius-sp-hf2-0-1800a-cerne-dre vene-d148818.htm
Chtěl by se zeptat, proč to dělají, před tím to nedělaly. Díky
Jsou to tyto http://www.alza.cz/genius-sp-hf2-0-1800a-cerne-dre vene-d148818.htm
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
snad se mýlím,ale třeba proto,že jsou to Geniusy a zub času je neuprosný...
XTUTA se nemýlí, jak dlouho je máš? Moje Geniusy taky už šumí a mám je 2 roky. Blíží se jejich konec.
xtuta se myli. Geniusy mam uz peknych par let a nesumi. Obycejne za neco pres 1000kc.
Tak taky záleží na tom, jak je ten dotýčný používá (myslím obecně), pokud do nich pouští naplno nějaký pecky s max bassama a volume doprava, tak moc dlouho nevydržej.
Já koupil jen tak na cesty hodně podobné Geniusy a jsou extrémně náchylné na šum ze vstupu. Jestli přehráváš z notebooku, nediv se. Z mobilů, většiny MP3 přehrávačů a stolních počítačů můžou hrát naplno, ale všechny notebooky co jsem zkoušel připojit přes integrované zvukovky strašně šumí, na 50% hlasitosti je to už neúnosné.
Šum u nf zariadení je dvojakého pôvodu.
Vlastný šum polovodičových prvkov, s tým sa moc nedá robiť. U HighEnd zariadení sa optimalizujú pracovné pomery vstupných obvodov, platí: nižšia impedancia vstupov vyrobí menej šumu. A triedia sa obvody.
Šum spôsobený rezistormi tiež má podiel a u obvodov používajúcich zpätné väzby, dnes azda všetky, sa priam násobí. Kvalita rezistorov je pre toto klúčová. Nevhodné typy rezistorov, starnutím môžu spôsobiť prudký nárast šumu. Teplo proces stárnutia významne urýchluje. Malé, drobné súčiastky/rezistory sú značne náchylnejšie na zmeny parametrov vplyvom času. No sú lacné a automaty ich osadia na dosku 100 za minútu ....
Time is Money .....
Prvy odsek je spravny az na tu nizsiu impedanciu (to neni uplne pravda), ale ten druhy odsek je totalna kravina. Rezistor je jedna z mala suciatsok ktora nijak nestarne (ani uhlikove ani metalizovane). Mam doma aj nejake rezistory z roku ca. 1960 a su 100% v poriadku a nevytvaraju ziaden sum. Stejne tak neni problem ani s automatizovaym osadzovanim SMD rezistorov este som za 35rokov nezazil jediny problem s rezistorom ani so SMD a to sa k nim pri rucnom pajkovani spravam doslova brutalne ze sa cele rozhavia na 250 stupnov mam na haku :) (mam na mysli pevny rezistor, nie potenciometer. Mechanicke potenciometre su nahovno uplne vzdy, aj nove :)
U zosilovacov dost casto sumi potenciometer hlasitosti ak je mechanicky, ptz sa tam dostane spina a zosucha sa ta uhlikova vrstva. Ak to je citlive na dotyk knofliku hlasitosti tak treba vymenit potenciometer. Niekedy je problem aj konektor co je zvukovke ze ma blby kontakt a vznika na nom chrastenie treba s nim potocit.
Inac vseobecne ani u polovodicov sa hladina sumu casom nemeni takze to tipujem na ten potenciometer ak je mechanicky.
Normálně když hraju, tak to nešumí, jenom když zvyšuju hlasitost, mám je asi 8 měsíců. Mám je na stolním PC. Díky za rady
Je to na reklamaci?
Jsi mladý sokolík, jistě máš doma MP3 player či jiný kurvič uší. Připoj repráčky na jiný akustický zdroj - budou-li šumět, reklamuj. Nebudou-li, je problém v kodeku základní desky.
Ok díky, sice MP3 neposlouchám, ale zkusim z mobilu
Reklamovat to mozes skusit ale ked to je lacny srot s mechanickym potenciometrom tak a) povedia ti ze si s tym knoflikom moc casto tocil az sa potenciometer zosuchal :D b) sa ti to zosucha zas aj na dalsom kuse aj keby ti to vymenili za novy kus.
P.S. ked ti to nevyreklamuju tak si nastav hlasitost do polohy v ktorej nesumi a reguluj hlasitost vo Windows.