Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s přesměrováním portů

Před týdnem jsem pořídil wifi router OvisLink WL-1000UR (www.ovislink.cz/product_doc-3465CD88FD27CB61C1256FD C005A74E8.html). K tomu jsem připojený přes ADSL router Zyxel 650R-33. A teď ten problém. Jednak má Zyxel jako defaul adresu 192.168.1.1 a Ovislink 192.168.1.254, takže se v této konfiguraci nepřipojím k modemu (Zyxel). Adresu jsem tedy u wifi (Ovislink) změnil na 192.169.1.254. Problém je v tom, že modem dává adresy 192.168.1.33-192.168.1.64, takže u něj má wifi router adresu 192.168.1.33. Jenže ve vnitřní síti má adresu 192.169.1.254. Tady asi vzniká problém, protože ač mám z modemu všechny porty přesměrovaný na 192.168.1.33 a z wifi pak na svoje pc (192.169.1.124), k přímýmu propojení nedojde. Myslím, že je právě problém v tom, že wifi router funguje na dvou rozdílných adresách. Pokud jsem ho ale dal na adresu 192.168.1.33, na které ho vidí modem, internet přestal fungovat, takže takhle to nejde... Máte někdo nějakej jinej nápad, jak zprovoznit přesměrování portů??

Pořád se v tom poněkud ztrácím. V prvé řadě bych chtěl podotknout, že pokud vám šlo o přidání wifi, lépe byste udělal, kdybyste použil switch + obyčejné AP. Router za router je vždy boj, pokud se v modemu nedá vyřadit routování (pokud obě zařízení podporují PPTP, pak jste schopen dostat IP přidělenou od ISP až na wan rozhraní wifi routeru a řídit spojení z něj => žádný dvojitý NAT, žádné dvojité směrování portů).

Teď k tomu, jako to správně nastavit. Pochopil jsem, že modem má zapnuté DHCP a přiděluje do LAN adresy z rozsahu 192.168.1.33-192.168.1.64. Fajn. Ve wifi routeru, který je k němu připojen (u modemu port LAN, u wifi wan) nastavte buď DHCP klienta, nebo lépe statickou IP z tohoto rozsahu (př. 192.168.1.50).
A teď to podstatné. LAN adresu wifi routeru a tím i DHCP server wifi routeru nastavte na jiný rozsah adres! Použijte buď 10.0.0.1 nebo 192.168.0.1 a zapněte v něm DHCP server.

směrování portů:
modem - směrovat na IP 192.168.1.50
wifi router - směrovat na IP PC, tzn. 10.0.0.x nebo 192.168.0.x

/edit: Je dobré si zajistit, aby dané PC dostávalo vždy stejnou IP (při směrování portů). Nejlépe vynucením IP dle mac adresy PC.

Univerzální Plug and Play (UPnP) je síťová funkce, využívající internetového a webového protokolu k podpoře komunikace a výměny informací mezi síťovými zařízeními. Jinými slovy - pomocí funkce UPnP v případě, že uživatel zapojí zařízení do sítě (například tiskárnu), se toto zařízení samostatně nakonfiguruje tím, že načte adresu TCP/IP a použije discovery protokol založený na internetovém protokolu HTTP k oznámení své přítomnosti a dostupnosti všem ostatním síťovým zařízením, která jsou připojena k síti.

http://www.usr.com/support/8004/8004-cz-ug/seven.ht ml