BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Jenze linux neni windows. Hry na nem nespustis a klasicke aplikace jen s emulaci.
S těmi hrami je to složité. Hodně jich jde dobře, hodně nejde; některé vyžadují trochu práce.
Bohužel nevím, které chcete hrát.
Projděte si www.lgdb.org, vyhledejte si je na http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=c ategory&iId=2&sAction=view&sTitle=Browse+Applicati ons
Říct "Hry na nem nespustis" nebo "Hry na něm jdou všechny" je obojí špatně.
Stejně tak obratt "klasicke aplikace jen s emulaci" nedává smysl; Firefox, Thunderbird, Chrome, OpenOffice jsou příklady programů, co na Linuxu fungují nativně a skvěle. Některé další, jako třeba MS Office, Internet explorer, Photoshop nebo řada her, vyžadují prostředí Wine (což mimochodem není emulace, ale pro mne za mne).
Pro člověka, který umí na počítači jen hrát hry stylem Vložit CD - Setup - Install - Next, next, next... - Done - Crack - Play game, tak pro toho rozbíhání programů a her přes emulaci rozhodně nebude. Vůbec, pokud se někdo ptá, jestli bude Linux lepší než Windows a neví, co od toho čekat, tak pro takový lidi Linux není, ať se skalní linuxáci vztekají jak chtějí. Pro BFU hráče je Windows jediná jednoduchá volba.