Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak automaticky upravit text?

Zdravim,

mam textovy soubory ve kterem mam asi 100 slov (co radek to slovo). Nedalo by se nejak zautomatizovat prevedeni vsech slov do tvaru:

poleSlov[X] = "mojeSlovo";

X - poradi slova (cislo od 0 do 99)
mojeslovo - je slovo ktere mam v textaku na Xtem radku

Diky MaSo.

Řekl bych, že v tvém kódu chybí ješětě jeden znak procent (%%i).

Jinak jsem zkusil udělat vlastní řešení, skoro by to fungovalo, jen jsem narazil na takový triviální problém s přesměrováním, že mi příkaz ECHO odřádkuje na nový řádek, což nechci. Neví někdo, jak tomu zabránit?

Příklad:

echo AAA >>soubor.txt
echo BBB >>soubor.txt

A já potřebuju dostat v tom souboru

AAABBB

nikoliv

AAA
BBB

No chvíli jsem se s tím drbal, dosáhl jsem výsledku až na to, že tam mám nežádoucí odřádkování... Možná by šlo jednotlivé části nacpat do proměnných a pak přesměrovat najednou nějak takto:

echo %prvni% %druhy% %treti% >> soubor.txt

Nebo alternativní řešení, kdyby šlo vložit do cyklu FOR počítadlo, ale to se mi nepovedlo. Nějak takto:

pocet=0
FOR ... (
pocet += 1
)

A koneckonců MaSo neuvedl, pro jaký to chce OS, takže.... :-p

import java.io.*;

public class vygenerujSoubor
{
  public static void main( String [] args )
  {
    int i = 0;
    String[] pomocne = new String [99];
    try
    {
       FileReader fro = new FileReader( "a.txt" );
       BufferedReader bro = new BufferedReader( fro );

       String stringFromFile = bro.readLine( );
       pomocne[0] = stringFromFile;

       	while( stringFromFile != null )
       	{
         	 i++;
         	 stringFromFile = bro.readLine();
         	 pomocne[i] = stringFromFile;
       	}

       	bro.close( );
       	char b = '"';
       	Writer out = new FileWriter("b.txt");
       	for (int a = 0; a < pomocne.length; a++)
       	{
       		if (pomocne[a] != null)
                {
                      pomocne[a] = "poleSlov["+a+"] = "+b+pomocne[a]+b+";";
       	 	      out.write(pomocne[a]+"\n");
                }
        out.close();

    }

    catch( FileNotFoundException filenotfoundexxption )
    {
     	System.out.println( "a.txt, does not exist" );
    }

    catch( IOException ioexception )
    {
      	ioexception.printStackTrace( );
    }

Tak jsem to nakonec vyresil malym programkem v Javě. Diky vsem za snahu a hlavne tobe Javo! :)):))8-)

Ak to robí to, čo to má robiť (teraz už nevládzem čítať, čo to vlastne robí :-|), tak by som to ešte zmenil tak, aby to bolo len v jednom baťáku:

echo SEZNAM SLOV > seznam.txt
set poc=0
for /F %%s in (slova.txt) do call :b %%s
exit

:b
echo poleSlov[%poc%]="%1";>>seznam.txt
set /a poc+=1

protoze CALL zavola davku BAT, provede ji, a po skonceni se vrati presne na to misto, odkud ji volal.
navic CALL umoznuje pouzit navesti (viz losova uprava), takze se takhle da volat i konkretni misto v BATu.
a kdyz v CALLu vynechas nazev BATu a pouzijes jenom navesti, tak se vlastne vola znovu tentyz BAT, ze ktereho volas, akorat ze se spusti az od toho navesti... a az dobehne na konec, tak se vrati na puvodni misto a pokracuje.

krome toho pri volani CALL zrejme spusti volany BAT ve vnorenem shellu (pod aktualnim shellem), takze jsou z nej viditelne promenne z puvodniho BATu.

Určite s programovaním máš už nejaké skúsenosti. musíš teda vedieť, že kvalita programového kódu nespočíva v jeho krátkosti, ale v jeho prehľadnosti. Ten trošku dlhší kód je prehľadnejší a tvoj až príliš krátky, že to systém ohodnotil zhoršenou známkou za kvalitu.;-)

to je ale teda kapitální blbost!

Já sice už neprogramuju, ale efektivita kódu je svatý grál programování, to mi nikdo nevymluví. Nějaké "wirthovské" strukturování kódu je vhodné tak pro pojídače koláčů, takový triviální algoritmus není třeba rozepisovat na X řádků.

BTW, asi i proto jsou ty dnešní softy čím dál tím nenažranější :x:

Super, gratuluji! :-):beer: První funkční řešení. Já věděl že to jde vyřešit efektivně pomocí windows shellu, pár řádků kódu.

p.s. Pamatuje ještě někdo Nortonův be.exe (batch enhancer), který v časech DOSu umožňoval v dávkáčích tvořit pěkná menu, okna, barvičky, dokonce i melodie tam šla zahrát:-)

Jo FOR je úžasnej příkaz, však má taky pěkně dlouhou nápovědu :-)

Moje srdce plesá při takovéhle jednořádkové racionalizaci, zvláštní bod uděluji za `find /v /n "fuck ms" slova.txt`8-)

p.s. I když tohle už neodpovídá MaSovu zadání, index neběží od nuly ale od jedničky. Nicméně ten trik s použitím číslování z výstupu příkazu find oceňuji:!:

No, mel by si po sobe uklidit... takze verze 1.03 beta:

echo @echo off>x.bat&(for /f "skip=2 tokens=1,2* delims=][" %%x in ('find/v /n"fuck ms" slova.txt')do (echo set/a X=%%x-1>>x.bat&echo echo poleSlov[%%X%%]="%%y";>>x.bat))&x>seznam.txt&del x.bat

Changelog:
1.03
- vymaze po sobe smeti
- vyrazne zrychleni (az 20x)
:-D