
Víte počet barev a odstínů?
Kolik barev může videoadaptér (grafická karta) zobrazit současně a kolik je možných barevných odstínů, které lze při použití tohoto videoadaptéru zobrazit, jestliže jeden pixel je popsán (bitová hloubka) jedním bajtem (1B) a jeden řádek barevné mapy má velikost 12 bitů.
Změna kategorie, původně: Periferie (karel)
To vybíráš grafiku nebo nedávals pozor ve škole?
To je špatná odpověď! Zbývají 2 minuty do konce
Správná odpověď byla 42.
Pro nezasvěcené: the answer to life the universe and everything
Barev je 256, ale odstinu 42 asi nebude...
chce to širší rozhled abys pochopil i drobné vtípky...
http://cs.wikipedia.org/wiki/42_(odpov%C4%9B%C4%8F )
42 je mi celkem k hovnu. Máte někdo konečně správnou odpověď, nebo tu budete jen tak plkat píčoviny?
Odpověď jsi dostal už včera v 19:17
To sice přišla, ale není správná. Kdyby si pan Karel uměl přečíst zadání, zjistil by, že je jiné, než to co jsem sem napsal. Druhá věc je, že radši příště napište, že to nevíte, než abyste sem cpali takový trapný píčoviny, který musim číst. Já si vážim toho, že mi ty radíte, tedy alespoň někteří, ale rád bych, aby se tato diskuze rozvíjela správnym směrem. Takže buď napište nevim, a nebo se vyserte na odpověď 42 a další nesmysli, co tu čtu. Zatím jsem ještě nepřečetl něco kloudnýho. Občas mi to tu připadá, jak když tam sedí parta zabedněnců, kteří se baví neznalostí jiných, a sami přitom vědi stejný prd.
A použít to jako vzorový příklad a vlastní hlavou podle toho spočítat tvoje zadání tě zřejmě nenapadlo, že.
napadlo ale nevim jak. Když mi poradíš, tak budu rád. Ostatně kdybych to věděl, tak bych se vás neptal, že?
to víš, komu není shůry dáno, na poradně nekoupí...
barev není 256.
U běžné počítačové grafické karty se používá 256 odstínů (alias 8 bitů) jedné barvy a z toho plyne prostým výpočtem 16777216 unikátních barev (alias 256^3).
Tyhle dětsky snadné kvízové otázky ze základů ICT dávají kde? V hospodě "Na růžku?" Netvrď mi, že tyhle legrační základy se zkouší někde na školách, vždyť to je jen obyčejná matematika.
prosím, prosím, kde jsi vzal " na třetí"?
R-G-B + kombinatorika..
edit: kvízová otázka pro pokročilé: zdůvodněte rozdíl barvového gamutu mezi RGB a CMYK barvovým prostorem.
áha, už mi to začíná trochu dávat smysl
Color_depth
já to risknu: monitor je černý a barvou zesvětlujeme, papír je bílej a barvou ztmavujeme. proto se na pc použíje rgb a na tisk cmyk.
to je sice do jisté míry pravda (aditivní a subtraktivní skládání barev je do jisté míry rozdílné, hlavně co se intenzity a dokonalého sloučení týká), ale hlavní rozdíl je v tom, že CMYK používá barvy 4, a to vždy dvě v kombinaci aby dosáhl jedné "základní" barvy (R-G-B) a k tomu musí používat černou pro "zasycení" tmavých odstínů (R+G+B dají dohromady černou, CMY "jen" šedozelenohnědou).
A ještě k aditivnímu a subtraktivnímu skládání: aditivní funguje pro světlo (aktivní zdroj světla) - 3x 100% RGB ti dá bílé světlo. subtraktivní skládání pak pro barevné plochy (tj. odraz barev spektra, resp. pohlcování barev spektra barevnými povrchy) - smícháním 3x100% RGB dosáhneš barvy černé.
edit: viz
U RGB se světlo vytváří, zatímco u CMYK se pouze přicházející světlo (které může být ochuzené o určité složky) ztmavuje?
to je jen aplikace do reálného použití. zbytek viz výše.
nemyslim si to
