Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Excel vzorce

Dobrý den, mám dotaz. V jednom řádku v excelu mám napsáno: v=152 a potřeboval bych načítat pouze to číslo a pak s ním dále počítat, jelikož je tam text tam mi to pokaždé vyhodí blbost, mohl bych to upravit ješte do tvaru v="152" pokud by to pomohlo. Nemužu použít část, zleva , nebo zprava protože se to čislo bude ručně zadávat a muže nabývat ruzných hodnot nebude mít pokaždé stejný počet znaků. Existuje něco co by mi vzalo jen ten obsah mezi znaky "" ? Nebo nějaký nápad děkuji.

Skvělé! funguje to, ještě bych ale poprosil o možnou korekci, bere mi to jen když je v=152 m/s ja bych to chtěl s mezerou
v= 152 m/s a chtěl jsem se zeptat zdali nevíte o způsobu jak vkládat text před vzorec, třeba že v bunce A2 provádím výpočet
=A5/A3 a chci před to dát x= tak aby když to vypočítá vysledek bylo v té bunce napsáno x="VYPOCTENY_VYSLEDEK" . Pro mě je toto nereálné ale vidím že vy se v tom docela vyznáte tak jsem se chtěl zeptat zdali nevíte jestli by to šlo, za vypočet umím psát ale před se mi jeste nepovedlo. Předem děkuji za odpověd.

Co se týče úpravy vzorce Host má pravdu, takto se přejde zbytečným chybám, když se hodnota nezadá přesně
(v= 152 m/s). Pokud uživatel vynechá nebo naopak přidá mezeru vzorec vrátí chybu (v = 152 m/s) atd.

Na druhou otázku. Text do vzorce přidáš pomocí uvozovek a znaku &
pokud buňka A1 obsahuje vzorec A5/A3 tak text přidáš následovně

="x= "&A5/A3

za ten text před = díky, to sem nedokázal, a ten vzorec co jsi napsal: =HODNOTA(ČÁST(A1;HLEDAT("=";A1;1)+1;HLEDAT(" ";A1;1)-3)) funguje přávě jen když je napsano v=12 m/s nevím jak tam dodat tu mezeru aby to bralo v= 12 m/s .
a ještě mám uplně poslední dotaz a slibuju, že pak už nebudu otravovat. Když mám v jedné buňce napsán obyčejný text v= 20 m/s
šlo by to nějakym zpusobem upravit tak aby se to čislo ale jen to číslo načítalo z jiného řádku kde bych jej naspal? Pro upřesnění v bunce A5 napíšu čislo třeba 50 a to by se promítlo na bunku kde mám napsáno v= 20 m/s a přepsalo by se jen to číslo takže by to bylo v= 50 m/s , Vím že je to šilenost ale zajímalo by mě jestli by to nějak šlo.

Možná je to z mé neznalosti situace, ale celé to kombinování vzorců vidím jako nesmysl. Je to pracné, může nastat chyba při výpočtu a nutit uživatele zapisovat kromě čísla nějaké jednotky nebo editovat buňku kde je kromě čísla text... Proč?
Vždycky je lepší hodnoty zadávat samostatně do buněk. A pokud potřebuješ pak někde zobrazovat "v = 152 m/s", tak to se spojit pomocí funkce CONCATENATE nebo jednoduše symbol ampersand.