Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s přehráním videa - kodeky?

Zdravím, potřebuju pomoc, po formátu mi nejde rozběhnout spousty filmů. Mám nainstalovanej codec pack all in 1 + jsem doinstalovaval neco primo z www.divx.com a stejne mi windows media player u spoustu filmů ktery mi predtim sli pise.
,,program windows media player nemuze prehrat soubor, prehavac pravdepodobne nepodporuje tento typ souboru nebo nepodpruje kodek, ktery byl pouzit ke komprimaci souboru"

BS player zase vyhazuje "can't open file".

Poradi mi nekdo ? Diky

loading...

Stahnul jsem si ten FFDShow i GSpot, ale ani díky tomu se mně nepodařila odstranit jedna závada. Většina filmů, který mám na DVD disku přehraje video bez problémů, ale zvuk nejde. Okolní hluk je slyšet, ale vždycky ta hlavní postava je hrozně potichu. Mám už přeinstalovaný Windows, novej WMPlayer, vyzkoušel jsem hromadu kodeků i nastavení zvuku, ale nic nepomohlo. Nevíš, v čem by to mohlo vězet?

To je docela husté, pokud jsi i přeinstaloval Windows.
Zkus pro začátek Windows Media Player Classic, jen ho spustíš
a dáš Open DVD, je pro XP/2000 :

http://www.slunecnice.cz/product/Media-Player-Class ic/

Podívej se určitě do nastavení zvukovky, zda není nějaké táhlo na minimu.
Odkdy ti to dělá nebo je to pořád ? Co máš za repro, 2.0, 2.1, 5.1
a jakou máš zvukovku a jak ji máš nastavenou ? Zvuk na DVD je v jakém výstupu ?
Jak máš nastavený softwarový DVD Player ? PowerDVD nebo něco jiného,
projdi si nastavení tvého programu. Kodeky na přehrávání avi na to nemají vliv.
V úplně nejhorším případě MUSÍ zabrat reinstall Windows + spuštění WMP Classic,
ale to určitě nebude nutné. Zkus například zvuk v softwarovém přehrávači DVD
změnit z 5.1 na 2.0 stereo atd ...

Instaluju jen K-Lite Mega Codec pack a zatím jsem nikdy nemusel nic dohrávat /dobře kdysi kodek na video stáhlé přímo z kamery/ a vše jelo. Zkoušel jsem jenom ffdshow ale nebylo to ono. Pokud ti něco nepřehraje windows media player zkus media player classic /součást K-Lite/ určité typy souborů /čti:porno z internetu/ přehraje pokud WMP selže.

omg to all: muj problem neni v kodecích, to uz jsem tu myslim nekde psal. Nevim v cem je, proste mi nektery videa ktery jsem predtim prehral ted prehrat nejdou a neni to zadny porno, je to South Park + normalni filmy. Zkousel jsem to jak classicem tak jinyma prehravacema.

Já tedy nevím, ale nenapadá mě jediný formát, který by neuměl FFDShow a nějaký codecpack ano. Nejlepší postup je zjistit si 3 základní informace o daném videu (kontejner, komprese videa a komprese zvuku) a potom hned vím, v čem by mohl být problém.
Co se týká MPC, tak přehraje všechno to, co WMP, ale navíc zvládne i RealMedia , pokud máš nainstalovaný filtry (dekodery). Opět mě ale kromě RM nenapadá žádný formát, který by WMP nezvládnul. Jediný problém mohou být chybějící filtry.

To je skvely, ze se tu zjevil odbornik na video.. Rad bych se pri te prilezitosti zeptal na jednu vec:

Nektere videokarty s hw kompresi do mpegu neumi pri zachytavani nastavit oriznuti (crop) okraju.
Pri nahravani z analogove tv jsou proto nahore nebo dole (na overscanu) ruzne ruchy.
Je nejakym zpusobem mozne takovy mpeg dodatecne "oriznout" aniz by ho bylo treba reencodovat? (neco jako jde s jpegem)

Teoreticky to jde. Stejně jako u JPEGu by měl být možný bezztrátový ořez po 8mi bodech (umí to třeba JPEGCrops nebo XnView). Ale neznám ani jeden program, který by tohle uměl u MPEGu. Takže prakticky to možné není, pokud vím.

Navíc tím ořezem by se změnilo rozlišení a už by video neodpovídalo DVD-Video standardu, což je jediný rozumný důvod, proč ještě dnes používat MPEG-2.

Proto já vždy doporučuju zachytávat do bezztrátových kompresí, případně kompresí s vysokou kvalitou (MJPEG, DV). Potom si s tím můžu pohrát a vylepšit nějak to video.

Taky pouzivam codec pack all in 1.

Davam defaultni instalaci.

Oni si totiz nektery kodeky nerozumej a ty mas treba nainstalovany nejaky kteremu se nelibi ten na kterym chces prehrat ten film.

Takze odinstalovat vsechny kodeky a zkusit defaultni nastaceni pri instalaci codec pack all in 1.

Windows media Player je na chuja. Použij raději Inter Video WinDVD verze 7 nebo 8, nebo PowerDVD jestli přehráváš dvd video a máš repro 7+1 či 5+1, daji se tam nastavit zvuky ..., čili Center atd.ale musíš si s tím přehrávačem pohrát, než se začneš dívat. Tyto přehrávače jsou velice kvalitní a můžeš si je stáhnout i s crackem.Já mám nainstalované všechny codeky včetně DivXu atd.(codec Pack all 1, DivX codec..Já si přehrávám všechny formáty videa bez problémů.:-)