Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výčet prvků - Excel

Dobrý den,
potřeboval bych pomoci s jednou vychytávkou do Excelu. Vysvětlím o co jde. Podívejte se na obrázek níže.

http://imageshack.us/photo/my-images/525/vstieko.j pg/

Jde o jednoduchý výdajový doklad. Do toho žlutého sloupečku se píší jednotlivé firmy. Řekněme třeba: McDonald, Coca Cola, DHL, Tesco. Potřebuji, aby se přenesli do první buňky vyznačeného červeného řádku. To samozřejmě umím udělat pomoc "&" ale často se stává, že se nějaká firma opakuje. Potřebuji to tedy udělat tak, aby pokud bude nějaká z firem dvakrát, tak jí to dvakrát neopsalo. Nevím, ale jak.

Děkuji, a doufám, že jsem to vysvětlil srozumitelně.

Nerad ti kazím radost Siki83, ale tvoje matice nefunguje. Schválně si zkus zadat dvě různé a pak dvě stejné věci. Vypíše ti to jen ty různé.
Navíc, nejsem si jist, zda ji budu umět udělat pro 8 budněk...:-/
Na ten druhý způsob koukám teď... napíši za moment.

a87 až a94 a vkládat do c7. Myslíš, že bude fungovat tohle: ?

{=(CONCATENATE
(KDYŽ(NEBO(DÉLKA(C8)=0;C9:C15=C8);"";C8&", ")
;KDYŽ(NEBO(DÉLKA(C9)=0;C10:C15=C9);"";C9&", ")
;KDYŽ(NEBO(DÉLKA(C10)=0;C11:C15=c10);"";C10&", ")
;KDYŽ(NEBO(DÉLKA(C11)=0;C12:C15=c11);"";c12&", ")
;KDYŽ(NEBO(DÉLKA(C12)=0;C13:C15=c12);"";c12&", ")
;KDYŽ(NEBO(DÉLKA(C13)=0;C14:C15=c14);"";c13&", ")
;KDYŽ(NEBO(DÉLKA(C14)=0;C15=C14);"";C14&", ")
;KDYŽ(DÉLKA(C15)=0;"";C15)))}

Je to analogicky udělané z toho tvého. Pro rozsah c8 až c15 vkládání do c1. Každopádně už jsem zapomněl, jak se "ze vzorce dělala matice". Asi jsem to taky uměl, ale už si to nepamatuji. Když vložím je "{" na začátek a "}" na konec, tak ho samozřejmě nefunguje. :-D:-(. Nějaký fígl na to byl. Myslím, že jak jsem to udělal já, tak by to mělo fungovat, stačí mi říct, jak z toho udělat matici.