BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Zavisi na tom, co je hodnota 92 a co 45-52. Ak by to malo byt v percentach, tak aj keby tam bola hodnota 10, tak to moze byt priblizne rovnake.
Ak je to hodnota oznacovana ako Rssi, tak niektore chipsety maju max.hodnotu 40 alebo 70, niektore 95, niektore zase 120, Cisco dokonca 250. Tak si vyber.
Jediny spravny udaj na porovanavanie je hodnota v jednotkach dBm. Predpoklada sa ovsem, ze zariadenia boli spravne nakalibrovane. Nie vsetky vyrobky splnaju tuto podmienku. Typicky byva rozdiel az +/- 10dBm.
Hodnota je uvedena v dB.
Pokial vyrobca dodrzal uzus pri oznacovani je signal -50 viac ako ako -92.
-92 je dokonca nepripojitelna sila signalu, vacsina b/g klientov sa vie rozumne pripojit od -88 a nizsie.
Takže pokud mi TP-link ukazuje signal 42 dB měl bych se připojit?
Urcite.
Vyřešeno.
1.Změna defaultní adresy
2.DHCP na Disable
3.Transmit power nastaven na LOW
Co se týče naměřeného signálu je rozdíl mezi owislink(zobrazeno v procentech) a TP-LINK (zobrazeno v dB).Snad se tyto údaje někomu hodí.Ještě jednou děkuji všem, co se mi snažili pomoci.Dobrou noc.
pravdu díš: ovislinkem asi myslíš běžné ap 5460 s vlastní ip obvykle 192.168.100.252
ale místní provider mohl nabízet připojení v nevhodném rozsahu např 192.168.1.x, který je v konfliktu s polovinou domácích routerů - kvůli stejnému default rozsahu na lan straně.
Je to tak.Takhle mi to sdělil i provider jako hlavní příčinu mého amatérského neúspěchu.
Tenhle router funguje jen jako AP. Mám dva a naprosto nefunkční. Po netu je spousta stížností.
to je zajímavý nesmysl. Je to tedy router NEBO AP? Já tvrdím, že to je router, a dokonce velmi univerzální, žádné AP (i když i tuto funkci zvládne).
Bylo myšleno že zvládne jen to AP. Ostatní režimy jsou nepoužitelné při běžné síle signálu.
Ak chces nieco na wifi porovnavat, je dolezite mat to cim merat.
Bohuzial velka vacsina wifi AP/Routrov sa nezmoze na nic ine ako na hodnotu signalu v %.
Niektore lepsie kusky maju aj ine hodnoty (sila, sum, kvalita) v porovnatelnych jednotakch dBm.
Bohuzial najdu sa aj kusky, ktore niesu vobec nakalibrovane, a tak sice ukazu hodnotu 54, ale po kalibracii ta hodnota moze byt aj o 20dB rozdielna.
Navyse okrem sila, sum, kvalita existuju este dalsie dolezite hodnoty (napr.funkcia CCA, alebo meranie chybovosti na linke), ktore su u AP/Routrov uz skor vynimkou.
Preto akekolvek porovnavanie je len v rovine "myslim si, ze to nefunguje tak ako by malo".
Nepotřebuji nic porovnávat. Poznám černou od bílé a nemusím se dohadovat o stupeň šedé. Důležité je že "staré" routry vybavené jiným HW a navíc vybavené ještě původním FW neumožňující všechny funkce, takže FW muselo být přepsáno novým FW ze stránek výrobce, zatímco vyměněný routr je vybaven již novým FW a to dokonce i poslední aktualizací přímo z výroby.
Na problém nebyli schopni odpovědět ani z TPLINKU ani takoví specialisti jako jsou 14Wifi.
Vzhledem k tomu že žádnou síť nebyl schpopen načíst žádný ze dvouch mých routrů a vzhledem k tomu že nejméně dalších 5 lidí na internetu uveřejnili stejný problém, tak je mi jasné, že se jednalo o vadnou sérii. Jinak by taky servis routr bez problému nevyměnil.
Ti co používají routr pouze jako AP žádný problém nemají.
Ved vporiadku. Niektore veci je mozne spoznat hned a niektore iba za specifickych podmienok.
Ak su v I4WiFi taki, specialisti ako v Ralinku, tak samozrejme ze nemozu prist na specificky problem prejavujuci sa iba v urcitej konfiguracii (vzdialenosti).
Treba kuknut Ralink ovladace (zdrojaky su bezne pristupne) kolko je tam zavaznych chyb.
A tomu hovori spickova specializovana firma na wifi ze ovladac.
Ja by som povedal humus to je, a nie ovladac.
Po mnohém stejném "utrpení" jsem získal Router TL-WR743ND Verze 1.2 a zdá se v pořádku. Ten původní TL-WR743ND Verze 1.1 se potýkal s naprosto stejnou vadou o které je psáno tady i na mnoha dalších fórech.
jakou externí anténu do vekovního prostředí byste doporučily aby přes ní šla n norma