BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Obsáhlou diskuzi o firewallech máš na
http://pc.poradna.net/question/view/45566-jaky-fire wall
Podivej se na http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_ id=113599
Pro WinXP ziskas implementaci IP tables + GUI pro nastavovani
GuardDog je klikací utilita nad linuxovým paketovým filtrem, kterého stejně dobrou obdobu pro Windows nenajdeš - neexistuje. WIPFW je BSDčkový IPFW pro WIndows, jednak ne se všemi funkcemi a druhak jeho klikací GUI je pouze beta a funkcí se defacto podobá načtení souboru pravidel do Notepadu
Přesto mohu WIPFW doporučit, ale komfort stejného druhu to nebude.
Klikacích firewallů pro Windows je spousta, bohužel jsou navrženy jako aplikační firewally (diskuze http://pc.poradna.net/question/view/45566-jaky-fire wall
Nejblíž se asi stylem GUI blíží stavový firewall přímo ve Windows XP, i tam povoluješ-zakazuješ služby podle typu a ne aplikace. Bohužel konfigurovatelnost se blíží nule.