Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem firewall do XP

Caute, mam na kompe Linux aj XP. V Linuxe s oblubou pouzivam Guarddog firewall, kde si celkom v pohode nastavim co treba. Chcem sa spytat, ci existuje nejaka obdoba pre XP, kde by som mohol nastavovat firewall ako v Guarddog. Diky za info. eduard

GuardDog je klikací utilita nad linuxovým paketovým filtrem, kterého stejně dobrou obdobu pro Windows nenajdeš - neexistuje. WIPFW je BSDčkový IPFW pro WIndows, jednak ne se všemi funkcemi a druhak jeho klikací GUI je pouze beta a funkcí se defacto podobá načtení souboru pravidel do Notepadu :-)
Klikacích firewallů pro Windows je spousta, bohužel jsou navrženy jako aplikační firewally (diskuze http://pc.poradna.net/question/view/45566-jaky-fire wall ;-) Přesto mohu WIPFW doporučit, ale komfort stejného druhu to nebude.

Nejblíž se asi stylem GUI blíží stavový firewall přímo ve Windows XP, i tam povoluješ-zakazuješ služby podle typu a ne aplikace. Bohužel konfigurovatelnost se blíží nule.