Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto kniha na Pascal

Aku doporucujete knihu pre zaciatocnika na programovanie v Pascale ?
Akoze mna to nebavi ale budem musiet sa ucit a chcem to mat vsetko pokope (nie clanky z netu).
Cena nerozhoduje, som Milý.Ionáš [milionář] :-D, ale nie tak cca +- 500sk, maximalne 1000sk.. ale to len teoreticke uvahy.
Celkom sa mi zapacila Pascal pro zelenace za prijatelnu sumu 3sk.. co vy na to ?

No, seriový port ve Win XP, NT, 2K není zrovna nejjednodušíí - tyto systémy nedovolí přímý přístup k portům instrukcemi IN a OUT. Musí se použít API funkce Windows, naprosto nelogicky například takto: CreateFile (PChar ('\\.\COM1'). U W9x je přístup instukcemi IN a OUT bez problému.

Na Pasal se vykasli, neni duvod se ucit neperspektivni jazyk. Zacni se ucit OOP, treba na Jave. Nekde dokonce uvadeji, ze cloveku, ktery nezna proceduralni programovani se OOP uci lip. Pokud jde o zakladni algoritmy (vyhledavani, razeni) ty se daji naucit taky na jave, kdybys mel zajem mam nejake materialy...

Přestože skoro všichni tvrdí opak, musím s tebou souhlasit. Začínal jsem kdysi na Pascalu a přechod na OOP byl z počátku dost složitý. Dnes s odstupem času musím uznat, že začít rovnou u OOP by bývalo bylo mnohem lepší, jenže před 15 lety bylo vše jinak.