Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ukrutně pomalý PC

zravim už nevim co mam delat pc je tak pomaly, že když chci zapnout film tak trva cca 30 second nez se zapne, načitaní stránky trva kolem minuty, kdyžmám víc záložek tak to už vubec skoro nejde a jakakolik instalace jede pomalu, mám windows 7 64x ulitmate, nVidia 9500 gt, 8gb RAM a 2,83 Gh intel

zkoušel jsem advanced system care, ccleaner, programy v msconfig, projet to antivirem a nic porád ten problem tady je :( :( prosim pomozte dřív to bylo v pohodě, vypada to že ze dne na den ale nic jsem ten den neistaloval tak nevim

Ano, jak je pomalý PC, tak jediné řešení je to celé přeinstalovat. To je fakt na potlesk tváří.

Já Ccleaner používám už nějakou dobu a ještě se mi nestalo s notebookem vůbec nic. Mám 3 roky starý notebook, v té době stál 8.000,- takže opravdu žádné dělo. Ale když se člověk umí o PC starat, pojede pořád dobře.

Nejčastější příčiny pomalého PC:

1) příliš mnoho spuštěných a nepotřebných věcí
- když se podívám u sebe do seznamu věcí spouštěných po startu, mám tam jednu (Antivir), ostatní blbosti, všelijaké utility, vylepšováky a jiné krávoviny vůbec v PC nemám

2) havěť
- je dost možné, že máš v PC nějakou havěť, která žere mašině výkon a žádný antivir není všemocný. Je třeba vyzkoušet něco důkladného, úchylně důkladného. Microworld Antivirus (MWAV). Momentálně (červen 2012) je Free včetně možnosti havěť odstraňovat.

3) fragmentace disku
- pokud jsi nikdy nedefragmentoval disk, určitě pohledej na internetu, počti o tom, co to je a určitě aplikuj na svůj stroj

Ono těch důvodů může být mnohem více, ale takhle na dálku se toho moc nedá pořešit. Jestli znáš někoho, kdo se v tom vyzná, pozvi ho k tomu a pokud je daleko, použij TeamViewer :-)

Nezapomeňte specifikovat konfiguraci, jako např. operační systém nebo alespoň základní hardwarovou konfiguraci, na které se problém vyskytl (např. "Mám grafickou kartu ATI Sapphire Radeon 9250 128MB"). Pokud máte problém s konkrétním programem, nezapomeňte uvést jeho přesnou verzi (např. MS Office 2000 CZ, Firefox 1.5.0.2 apod.).

Zdroj.
Neuvádíte HW konfiguraci, tak nic nečekejte, ovšem kdo použije na nebohý redmondský systém zázračné čističe, tak si nic jiného než naštvaný systém nezaslouží.

Pánové. Přestaňte se hádat. No tak se přepsal. Nebo opravdu nerozlišuje mezi bite a Byte. No a co. A značka PC? Třeba ho má sestavené.
Řešte vlastní problém.
Můžou to být Windows, prohlédl bych protokoly Windows (system a aplikace) v Prohlížeči událostí. Pokud to bude jak barevná hudba, tak asi reinstalace, podle toho, co tam bude.
Já bych jako první prověřil HDD. Stáhni volně dostupné HD Tune (např.), zavři všechny programy, v HD Tune pusť Benchmark. Čtení (Transfer Rate - Average) by mělo být alespoň 20MB/s a hlavně CPU usage pod 10%. Pokud je vytížení CPU vyšší, téměř tutově HDD odchází. Na záložce Health potom vidíš SMART hodnoty, vlož je sem (je tam ikona Copy to clipboard.
A pokud jde o čističe. Občas použiju CCleaner spuštěný bez instalace a projedu registry. Netuším, jestli to pomůže, okem je změna nezjistitelná, ale každopádně to nikdy neublížilo. Je ale fakt, že si to před smazáním okem projdu.

Občas použiju CCleaner spuštěný bez instalace a projedu registry. Netuším, jestli to pomůže, okem je změna nezjistitelná, ale každopádně to nikdy neublížilo.

chtěl jsem někdy slyšet obhajobu tého pitomosti. nevím co a proč dělám, ale ještě to nikdy neublížilo.
že tazatel po dvou měsících znefunkčnil windows, byť čistil sebevíc, to už je jen bonus navíc.

už aby byl prosinec, nějak to těm mayům trvá. ale severní korea prý už na něčem pracuje.

A jaký je přínos odstranění pár kilobajtů dat z databáze (což registry jsou)? To jako bych chtěl zrychlit nějaký program tím, že z jeho adresáře odstraním (taky zbytečné) soubory whatsnew.txt a readme.txt.

K původnímu dotazu: tuším zahnojený a nalomený systém, s kdovíjakými ovladači. Přeinstalovat, nahrát všechny ovladače, stáhnout všechny záplaty a zazálohovat (bude se brzy hodit, pokud se bude opět denně tunit a čistit).

nemá to pořád dokola cenu, nic neřešíš.
když je ten krám při něčem pomalý, sleduj vytížení všech procesů ve správci úloh: co ti bere strojový čas.
pro ty, co ten sloupec nedokážou setřídit, může posloužit i process explorer.

režim disku jsi skontroloval - dma/pio?

na adresu zahnojenosti systému ses nijak nevyjádřil, takže asi je. můžeš sice začít odinstalovávat blbosti (blbost se pozná podle toho, že ti automaticky po startu běží v paměti, a tobě to není divné). rozumnější ale je nová instalace systému, tak na měsíc ti to vydrží, než zas začneš čistit.

a pokud nechceš zbytečně zvyšovat fragmentaci na systémovém disku, necpi na něj data, patří na vlastní oddíl.

lední brtníku začinám si myslet že máš měsičky, protože se chovas jako .... ani se nebuu vyjadřovat, přišel jsem sem s problémem, jsem layk takže nevim přesně co znamenaji ruzně zkratky, možna se nevyznam v pc jako ty ale rozohdne když neco nevi ten druhy tak ho hned neurazim

Byl jste tázán na hardware http://pc.poradna.net/q/view/840011-ukrutne-pomaly -pc?page=r840100#r840100, a nejen mnou! A výsledek?! Velké Kulové! http://pc.poradna.net/q/view/840011-ukrutne-pomaly -pc?page=r840136#r840136

takže nevim přesně co znamenaji ruzně zkratky

http://pc.poradna.net/q/view/557324-vyznam-pouziva nych-skratiek

možna se nevyznam v pc jako ty

To tedy ne, ale používat na nebohý systém čistidla, tak to jo!
Sežeňte někoho, kdo je schopen zálohovat uživatelská data (samá sprostá slova, že?!) a reinstalovat systém!

ak su teploty v poriadku tak odporucam skontrolovat povrch HDD tzv surface test (napr. prog HDD Scan) pri zvysenom vyskyte sektorov z dlhou odozvou (v HDD Scane su to cervene a oranzove policka )alebo vyskyte BAD sektorov moze dochadzat k spomaleniu a casom k znefunkcneniu systemu.
Popripade skontrolovat aj pamate RAM ale tie ak su vadne tak vacsinou donutia PC zamrznut.

to jsem prave udělal, ale problém přetrval a ted navic mi to vyhodilo hlašku když chci otevřit jakoukoliv složky at už počítač, obrazky, hudbu, prostě cokoliv, už jsem ji sem psal --- windows cannot access the specified device path or file you may not have appropriate permissions to access the items

A muzu teda jeste co znamena tato hlaska ? Nejde ani internet a když chci otevřit jakoukoliv složku tak mi to napíše ,, windows cannot access the specified device path or file you may not have appropriate permissions to access the items ´´ a v horni casti ty zpravy je prave explorer.exe

tak a ted mi nejde ani exporer :/ pc se zapne normalne ale nejde internet a když chci otevřit jakoukoliv složku tak mi to napíše ,, windows cannot access the specified device path or file you may not have appropriate permissions to access the items ´´ a v horni casti ty zpravy je prave explorer.exe