Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Firefox rozsireni

Firefox ma jednu takovou hodne debilni vlastnost, sorry, ze to tady pisu naplno, firefox mam rad, ale tohle je fakt stupid.

Pri stahovani souboru se otevre nove prazdne okno. ]:(

No drive jsem na to mel rozsireni, ktere to odstranovalo, ale nejak mi zmizelo, asi nefunkcnilo na nejake nove verzi a ja ho odinstalnul. Ted ho hledam, ale nemuzu ho najit, ANI PRES GOOGLE.

Tak kdyby jste nekdo vedeli, napiste. Dik.

Tak teď jsem to pro jistotu právě zkusil a..... lituji, otevření nového okna se nekoná. :-p8-) Někdo z nás dvou to má rozbitý.

Našel jsem si na Googlu nějakou stránku se souborem rar, kliknul levým tlačítkem, zvolil "Uložit na disk", soubor se stáhnul a to bylo vše. Tak nevím, no.

když dáš pravým myšem save as..., je to bez závad
když klikneš levým myšem, ff nejdřív otevře nové okno/panel, pak zjistí že jde o soubor/aplikaci kterou neotvírá ale ukládá, uloží ji ale tu máš prázdný panel navíc. je to staré chování ff.
för je v tom že u některých odkazů dopředu ani nevidíš co tam bude (místo html stránky rovnou download instalačky, nebo máš nastaveno ukládání .pdf na disk místo otevření) - a tak se s tím potkáš.
je to trochu otravné ale není to bezpečnostní chyba. napsat v této souvislosti ie7 rulez může jen ... (jak to ohleduplně říct)

Měl jsi štěstí:
When downloading a file you may find that Firefox launches an unwanted blank window. This occurs because the webmaster has specified that the download should start in a new blank window even though this was probably not their intention.
Webmasters can fix the problem on their site by removing target=_blank or window.open from the download links.

Tak jsem zkusil.... poprvý mě to odkázalo na stránky kamsi do tramtárie, podruhý na Download.com a potřetí mi to konečně nabídlo stažení driveru a otevřelo prázdné okno. Inu, pozřel jsem do zdrojáku, a co nevidím:

<a href="?q=en/thanks&amp;d=CM120%20Driver" onclick="window.open('www.cmediadrivers.info/driver/cardreader/CM%20120%20Driver%205.12.12.013.xplogo.zip','_blank');">CM120 Driver</a>

Vidíš to stejný co já? A ještě stále tvrdíš, že Firefox má debilní vlastnost?

(mimochodem, možná by ti stačilo ve FF zaškrtnout "Odkazy otevírající nové okno otevírat v" 1)tom samém panelu 2)novém panelu)

Takze aby jsme to shrnuli. C-Media ma stejne prasacky napsany stranky jako ma i stejne prasacky delany zvukovy karty. Nove okno by se jinak ve Firefoxu 1.5.x neotevrelo ani bez toho rozsireni? Takze Firefox za to nemuze, dobra tak se lisce omlouvam, ale zase ne moc, protoze v drivejsich verzich to Firefox delal, tam jsem se bez toho rozsireni, co ho tady uvedl karel neobesel.

[mod]aby jsme -> abychom (host)[/mod]

S tým Firefoxom je to pravda, zbytočne sa hádate. Aj keď to v zdrojáku nie je aj tak otvorí prázdne okno. Rieši sa to rozšírením. Mne to naopak vyhovuje, pretože potom mám aspoň pootváraných toľko záložiek navyše koľko súborov sťahujem a mám o tom rýchly prehľad.:-) Takže ja by som tú "sprostú" vlastnosť nevymenil za nič na svete. Mne to proste vyhovuje. Prečo to hostovi nerobí to netuším. Možno sa to dá obísť aj inak ako rozšírením.

Edit: Ajajáj, chybička sa stala. Ja stláčam koliečko, aby mi to prázdne okno naskočilo, inak nenaskočí.:-[

Tak já bych se tu trochu přiživil. Ve FF mám dejme tomu 10 rozšíření. Přejdu na novější verzi automatickou aktualizací a tím se mi třeba 5 rozšíření zakáže. S tím že nejsou pro tuto verzi. A nejde je přes Správce rozšíření odinstalovat. Jak je dostanu pryč? Díky.

Dnes uz to nestiham, ale zkusim nekde najit starou instalaci Firefoxu, nainstalovat motivy a rozsireni, preinstalovat na novou verzi Firefoxu a odinstalovat nekompatibilni motivy a rozsireni.

Protoze presne tohle jsem delal asi pred 14 dny, kdyz jsem na jednom PC preinstalovaval stary Firefox 1.0.x na novy 1.5.0.6 a normalne jsem to z toho odstranil, tak jemozny ze to delalo nejaky jiny rozsireni, kdyz vam to tu nejde.

Drtivá většina rozšíření funguje i ve vyšší verzi prohlížeče, stačí zeditovat soubor install.rdf a změnit v něm <em:maxVersion>TOHLE</em:maxVersion>
Nebo instalovat rozšíření pomocí MR Tech Local Install a zatrhnout v něm "Override max version compatibility checking".

Dobre. To se tyka budoucich instalaci rozsireni.
Ted uz jen zbyva instalace nejakeho rozsireni, ktere by umoznilo odinstalaci starych rozsireni, ktere nejdou normalne odinstalovat. Nevis o necem ?
Jen doufam, ze pro instalaci toho dalsiho rozsireni nebudu potrebovat zase nejake jine rozsireni.

Chapes jak to vypada z pohledu obycejneho uzivatele, ktery si stahne Firefox a zapne si automaticke aktualizace ? Staci pak nainstalovat nejaky vzhled ktery neni kompatibilni a zustane ti tam trcet a ty s nim nic nenadelas.

Ty mu poradis, ze si ma stahnout rozsireni MT Tech Local, nejak (pro nej nepochopitelne) ho nastavit a zapomenout na pohodlnou instalaci rozsireni primo z webu, ale ze si musi stahovat rozsireni na disk a pak je instalovat pomoci rozsireni MT Tech Local. Jeste mu pri tom nezapomen vysvetlit, ze si ma zapamatovat cestu, kam si pri stazeni to rozsireni ulozil...

Rozsiritelnost pooci rozsireni je krasna vec, umoznuje to udelat spustu veci, ale je to dvousecna zbran.

absolutni souhlas, normalni uzivatel vubec nema sanci neco takove udelat a kdyz se zepta, tak odpoved typu "stačí zeditovat soubor install.rdf a změnit v něm <em:maxVersion>TOHLE</em:maxVersion>" mu nepomuze vubec a to neber jako utok proti tobe, sam bych to podle toho neudelal a to uz nejsem uplnej amater i kdyz jsem zelenej jak paprika. nac se ucit spoustu dalsich veci aby fungovalo neco, co fungovat ma uz samo o sobe. nac mit neco, k cemu potrebujes spoustu dalsich veci nekde shanet. to je jako bys koupil auto, ale jen karoserii a pak shanel motor a kola a napravy aby to bylo pouzitelny a nebo lepsi nez jiny auta, co uz jezdi a nemaji takovy problemy. tohle je pro hracicky, co tomu hodlaji venovat hodiny a hodiny hledanim a zkousenim, kdyz uz nejde neco, co jeste dnes jelo v pohode, jenze je nova verze atd.. jsou lide, mezi ktere patrim, kteri chteji nainstalovat a fungovat uz v zakladni verzi docela slusne a bez shaneni dalsich veci. kdo tomu hodla obetovat cas, tak si urcite pohraje a bude za takovou odpoved velice rad, protoze uz bude vedet, o cem to je. pro tebe je to hracka, ne tak pro lidi, kterych je naprosta vetsina.

Srdecne varuji pred rucnimi upravami RDF souboru, pokud uzivatel opravdu nevi, co dela. Ted jsem se pokousel vyhodit ta neodinstalovatelna temata rucne ze souboru extension.rdf a vysledek je ten, ze uz nevidim ani seznam temat ani seznam rozireni. A to jsem si myslel, ze kdyz vyhodim z XML prislusne vetve, tak to bude vyreseno.
Moje blbost, ze jsem nezalohoval. Takze musim pockat zitra do prace, kde mam zalohy.

ale ja vim ze funguje i tak, ja to myslel proste na porovnani s operou. ja u opery vyuziju jen session saver, mouse gesture a m2 a mam to v instalacce, ani jedno z toho FF nema. musis to dohledavat, nehlede na to, ze ten jeho session saver ma proste problemy, asi 1-2x denne hlasi nejakou chybu a stranky si nepamatuje, ale to je jedno, u opery mam zas problem treba s centrumem. slo mne o to, ze pro me je to s operou jednodussi a vic mne vyhovuje, ale jak rikam, nekdo jezdi rad hned a nekdo rad "tuni". ja taky nemel o rozsirenich ani potuchy, ale kdyz jsem si tak moc vychvalovany FF nainstaloval a zjistil jsem, ze nemuzu prechazet tam a zpet po strankach mysi a kdyz mne poprve po jeho zavreni pri dalsim otevreni prekvapil tim, ze otevrel jen jedno okno(jsem zvykly z opery treba na 50) a musim mit ke cteni posty otevreny dalsi program, bylo rozhodnuto, ze se prechod na ff uskutecnovat nebude. nechci srovnavat, ale kdyz si neco nainstalujes a pak jsi na neco zvykly, tak ihned poznas zmenu a to bud k lepsimu a nebo k horsimu a srovnani se proste nevyhnes a ja to mam proste takhle.

Presne tak.

Ja zacal na Netscapu a sedel mi az do verze 6, jenze na ni se Netscape hrozne zhorsil a tak jsem presel na IE 5.5 a posleze IE 6. Pak se zacala nahoru strachat Mozilla a tak jsem hned sel na Mozillu (IE uz jsem mel plny zuby). No a mezitim se zacal rozsirovat Firefox a Opera. A jelikoz Firefox a Mozilla byly temer totozne, tak jsem presel na Firefox, u ktereho uz jsem zustal.

Operu jsem zkousel a neni to ono, ale to je presne dany tim, ze jsem zvyklej na Firefox. Kdybych si na nej nezvyknul, tak bych asi byl s Operou stejne spokojenej jako s Firefoxem.

Proste obcasny windowsi uzivatel ma defaultne nainstalovanej IE, tak ho bude pouzivat, protoze ani nevi, ze je neco lepsiho.
Ostatni daji prednost necemu kvalitnejsimu, bud nejaky nadstavbe IE (kovany windowsaci) nebo Firefoxu a Opere (ostatni normalni lidi). ;-)

Asi tak ;-)

Jinak ted jsem celou instalaci shodil a nainstaloval jsem FireFoxPortable. Aby byl cesky, musel jsem nainstalovat i normalni instalaci FireFoxu a prehrat ji cast instalace toho portable, prtoze jinak bych musel instalovat cesky balicek a dalsi rozsireni, ktere umozni prepinani mezi jazyky :-P
Takze ted budu mit konecne FireFox v jednom adresari, takze se bude dat jednoduseji zalohovat a prenaset ;-)