Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno ako spravne exportovat a nasledne importovat phpmyadmin databazu s diakritikou

Dobry den, mam problem s phpmyadmin-om.:-/

A to konkretne, chcel by som si spravit zalohu mojej mySQL databazy zo servera, kde bezi phpmyadmin v2.8.2, teda vyexportovat ju a nasledne ju naimportovat do phpmyadmin v2.8.1, co mam doma.
V DB som vsade (pokial viem) pouzil na porovnavanie kodovanie cp_1250_bin, na vsetky tabulky, riadky a bunky, v tomto kodovani si udaje vypisujem s PHP do HTML. (mnohi mi odporucali UTF-8 kodovanie, ale s tym som diakritiku skutocne nevedel vyriesit)

spravil som to takto:
01. na serverovom phpmyadmin-e som si vybral DB, klikol exportovat a tam som ponechal defaultne nastavenia a dal som si to ulozit do suboru export_db.sql.
02. na domacom phpmyadmin-e som dal importovat DB tento subor, a tam som si najprv ponechal porovnavanie UTF-8, diakritika bola po naimportovani necitatelna,
03. tak som to skusil zmenit na cp_1250_bin, import prebehol podla hlasky v poriadku, ale diakritika bola znovu necitatelna.

Co s tym? niekde pri exporte ci importe som nenastavil niektore parametre spravne?

Poradte mi prosim, za kazdu odpoved budem ako zvycajne velmi vdacny ;-)

Najprv by som sa pokúsil zistiť, či sa diakritika pokazila už pri exporte alebo až pri importe (alebo dokonca len pri zobrazení v phpMyAdminovi).
Ten súbor export_db.sql má diakritiku v poriadku a vieš v akom kódovaní je zapísaný?
Keď si to importoval ako cp_1250_bin, tak Tvoja aplikácia (nie phpMyAdmin) tie dáta prečíta v poriadku?

Takže export prebehol zrejme v poriadku. Neviem v akom kódovaní to otvoril ten Notepad, skúsil by som si to overiť v nejakom slušnom textovom editore (www.pspad.com).
Ešte by ma zaujímala odpoveď na tú druhú otázku: Keď si to importoval ako cp_1250_bin, tak Tvoja aplikácia (nie phpMyAdmin) tie dáta prečíta v poriadku?
Ak nezvláda PhpMyAdmin import zo súboru, hoci nastavíš správne kódovanie, tak by som skúsil vykonať to exportované SQL buď priamo v PhpMyAdminovi ako klasický SQL príkaz (prípadne PHP skriptom).

edit: aha, tak vidím, že si to už vyriešil

TAK A NAKONIEC RIESENIE

tak som na to prisiel aj sam, problem bol nasledovny, pri exportovani si musim nastavit niekolko veci a to:

01. NEsmiem mat zaskrtnute policko "Použiť opačný apostrof pri názvoch tabuliek a polí", teda mu treba zakazat pridavat tam tie apostrofy

02. a takisto NEsmiem ma zaskrtnute policko "Binárne pole vypisovať v šestnástkovej sústave".

to je cele. a potom pri importe do domaceho phpmyadminu treba dat import, nacitat ulozeny subor, a nastavit znakovu sadu suboru. ja som mal celu DB v cp_1250_bin tak som to nastavil aj pri importe a hotovo.

(btw. pri importe som skusil dat aj kodovanie UTF-8 a tiez bolo vsetko v poriadku ;-))

ak bude mat niekto podobne problemy, nech sa mi ozve na mejl arkticrainbow@gmail.com alebo icq - 216-700-204, rad pomozem.