Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zachování průhledného pozadí obrázku

Zdarec
Už si s tim nevim rady.. Potřebuju obrázek dostat z PNG do formátu, kterej nepodporuje Team Fortress(spray). Jsou tam formáty .bmp, jpg, gif. a ještě jeden, teď si nevzpomenu. No ale když převedu ten nepodporovanej .png obrázek do .bmp, .jpg. nebo do .gif, tak se to pozadí začerní a změní se i barva písmen. Převáděl jsem to programem Format Factory. Snad mi pomůžete. Thx

nepouzivaj ziadne factory ale skus irfan view. Zobrazi sa to v nom spravne? Ak ano daj si ulozit ako bmp. Ale je mozne ze ten png ma aj priehladnost (alpha kanal) a to do bmp ani jpg nedostanes (budes si muset to pozadie zmenit rucne napr v malovani na farbu jaku chces)

co mel typek bez pozadi? Kde? Ked je to priehladne tak predsa sa zobrazi ta farba ktora je pod obrazkom. Ked to bude na webe (na bielom pozadi) a farba je priehladna, tak sa zobrazi biela. Ked ma web ruzove pozadie zobrazi sa ruzova. O tom je predsa priehladnost. Mozno sa v irfan da nastavit pozadie pre png, musis hladat v nastaveniach ja sa nepamatam.
Alebo to png nacitaj do nejakeho slusneho grafickeho editoru, janeviem skus GIMP ci sa tam bude dat robit s alpha kanalom a skombinovat ho s definovanymi farbami pozadia alebo co, atd., nerobim s grafikou takze neviem co ma GIMP za fcie

No a jaky mas problem? Do bmp ani jpg alpha kanal nedas, ptz to tie formaty nevedia. Gif zhlavy neviem ale asi tiez nie (najdi si googlom).
P.S. Takze ked chces alpha kanal tak to musis robit v png. Alebo sa vytvori extra bmp s alpha kanalom ako normalnou farbou (t.j. bude to cierny obrys toho co ma byt priehladne) - to sa mozno da v tom GIMPe vyexportovat. ked nie tak v photoshope apod
P.S.2. ja neviem co po tebe ta hra chce, ale najrpv by si si mal ujasnit to ze jak sa tam definuju priehladne veci s bmp. Ptz to s bmp nejde. V bmp moze byt jedna specialna farba definovana ako priehladna, alebo extra bmp ako maska, uz som to pisal, ja neviem co ta hra chce, si nastuduj najprv to

Takze ani ti to nemusim robit ja, otvor si irfan view, otvor tam tvoj obrazok, a v menu Image - Show channel - Alpha, a vidis co je v alpha kanali. Mozes si ho ulozit ako bmp a mas alpha kanal v bmp. Ked si z irfanu ulozis originalny obrazok ako bmp tak dostanes obsah RGB kanalov v bmp.

Farby su spravne, len pismena na ciernom pozadi nevidis.

Ten RGB a alpha kanal by sa mal dat skombinovat v grafickom editore a ulozit ako nejaky format ktory podporuje alpha kanal. GIMP tu nemam tak neviem ale urcite to ide. Hlavna otazka je ze jake formaty s alpha kanalom alebo priehladnostou ta hra fakt skutocne podporuje, na to si musis najst na google to zavisi od toho kto tu hru programoval.

podla vyrobcu hry mas pouzit ten vtfedit https://developer.valvesoftware.com/wiki/Creating_ a_Material
a pisu tam ze transparente obrazky mas mat (pred importovanim do VTFEdit) radsej v TIFF formate lebo maju nejaky problem s PNG. Takze otvor GIMP a skus to original PNG ulozit priamo ako TIFF a importovat do VTFEdit, ak to neklapne tak skus v GIMP skombinovat RGB a alpha layer (viz predch.post) rucne, a ulozit ako TIFF alebo TGA (skus obe). A importovat do VTFView.
Ak neklapne ani to, tak mas blbe nastavenia v tom TVFEdit, tam je nutne mat ze textura ma pouzivat alpha kanal, vid navod od touchwooda uplne posledny obrazok v navode