BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Ta levná koupe, za 1000 Kč, velice rychle nebude tak levná, doplatíš ČEZ-u nemalé částky.
dík za rady, mě jde především o kvalitu zobrazení a to ve všech rozlišeních. A samozřejmě o co největší rozlišení a frekvence. A taky o životnost.

LCD žerou tak možná polovinu, to zas není tak velký rozdíl... a spotřeba v režimu spánku mě nemusí vůbec zajímat. Má to snad síťový vypínač ne?
Ale ještě sem neviděl LCD co by uměl 2048 x 1500 při 80 Hz. Vy jo?
Samozřejmě že ho mám kam dát, nejsem Rom aby nás žilo 5 v bytě 1+1
Mimochodem, vy byste byli ochotný dát za LCD monitor víc než za stejně velký CRT?
iiyama patřila ke špičce, otázka je, v jakém stavu je tento kus.
(Doufám, že chápeš, že u LCD nemá smysl se zajímat o obnovovací frekvence).
prý je v dobrém stavu a nemá žádné vady.
Jakto že ne? Blikat to přece musí taky a 60 Hz není moc příjemný na koukání.
Mě se právě zdála ta značka nějáká neznámá azijská ale říkali že to je profi monitor.
Doteďka sem měl IBM 21 palcovej a začal blbnout a zjistil sem, že oprava by stála 2x tolik než tenhle tak si říkám že bude lepší koupit tenhle protože má 22 palců
U LCD, body obrazu svíti stabilne po celou dobu, od zadání informace radiči panelu o požadavku na rozsícení.
60 Hz je jenom frekvence jak často se aktualizují informace. Žádne blikáni se nekoná.
U CRT se využíva vlastnost luminiforu, tkz dosvit, je to chemická záležitost. Elektronovým paprskem ozárený bod luminiforu, svíti i po tom co elektronový paprsek je už nekde úplne jinde.
Neco podobné, jako když bodove nažhavíš ocelovou fólii horákem a dáš ho pryč. Nažhavený bod ješte chvíli svíti ...
U prastarých radarú se užívali obrazovky s extrémne dlouhým dosvitem, 4-5 sekund i víc.
zajímavé, potom mě napadá tahle otázka:
Proč se nejnovější CRT televizory dělaly 100 Hz (aby to neblikalo)? Proč se místo toho nepoužívá už dávno luminofor s dosvitem 1/50 sekundy?
Potom mohly mít odjakživa monitory i televizory 50 Hz (nebo třeba jen 25 Hz jako je frekvence snímků ve filmech) a nenamáhaly by oči??
100Hz bliká 2x rychleji než 50Hz a oči to blikání už nevnímjí, proto taky už nebolí. Prostě, čím více herců, tím lépe
To je dost drsné tvrzení. Jenom Belmondo vydal za tři.
Měl by sis nejdříve zjistit, kolik obrázků za sec. dávaly CRT televizory. Kupodivu 25 (stejně jako film v kině). A nikdo si nějak nestěžoval, že by viděl nějaké "blikání". Blikání bylo viditelné až cca od 15 snímků/s (staré kamery) a méně. Televizor měl i kmitočet 50 HZ, ale ten se týkal něčeho jiného (50 půlsnímků), kdy vlastně obrázek vykresloval nadvakrát (sudé a liché řádky).
Zase srovnávat promítačku s celuloidovým filmem s CRT televizí (monitorem), to je jako kdyby si srovnával Trabanta s formulí . CRT televize (monitor) při nízké obnovovací frekvenci viditelně problikává, vyžaduje nastavení alespoň 75Hz a více (dle velikosti monitoru), ale samozřejmě záleží i na daném člověku, někdo to vnímá více, někdo méně. Prostě a jednoduše, čím vyšší je obnovovací frekvence, tím vnímáme obraz na monitoru jako stabilnější, od určité obnovovací frekvence směrem dolů si začínáme všímat chvění a poblikávání obrazu, což samozřejmě škodí našim očím.
No dobře, ale je to důvod kupovat dnes starej CRT krám?
Není, i kdyby ho dostal zadarmo, finančně se už nevyplatí. CRT monitory jsou prostě žrouty energie a protože ho chce pořídit z druhé ruky, tak mu taky nemusí dlouho vydržet a taky jsou velké a těžké. Ale konečný rozhodnutí je jen na něm. Dostal klady (teda ty asi ne
) i zápory, tak ať si vybere 
a kup si k tomu super monitoru nějakej počítač z 80 let to je dobrá rada at to máš kompatibilní
Samozřejmě skleněná. Používá se silné sklo, které není náchylné na poškrábání. Rovněž běžný náraz ji nepoškodí. A pokud monitor nepoužíváš, má životnost neomezenou.
Pokud se týká ceny - je přijatelná. Nevím v jakém časovém horizontu chceš čekat na lepší cenu. Jenom abys to čekání nepřetáhl, protože cena bude jistě stoupat vlivem zájmu sběratelů o starožitnosti.
Každá rada je zřejmě zbytečná, proto, že ses již rozhodl a každou připomínku ( a ne zrovna fundovaně) vyvracíš.
Tak ať ti dlouho vydrží.
Zase srovnávat promítačku s celuloidovým filmem s CRT televizí (monitorem), to je jako kdyby si srovnával Trabanta s formulí
. CRT televize (monitor) při nízké obnovovací frekvenci viditelně problikává, vyžaduje nastavení alespoň 75Hz a více (dle velikosti monitoru), ale samozřejmě záleží i na daném člověku, někdo to vnímá více, někdo méně. Prostě a jednoduše, čím vyšší je obnovovací frekvence, tím vnímáme obraz na monitoru jako stabilnější, od určité obnovovací frekvence směrem dolů si začínáme všímat chvění a poblikávání obrazu, což samozřejmě škodí našim očím.
Svině těžká rozměrná žravá.
No žrout energie!
Já osobně mám Iiyama HM204DT 22" Vision Master Pro514 skoro devět let a naprostá spokojenost.
Monitor při zobrazení bílé obrazovky má spotřebu okolo 136w.
Kvalitní LCD monitor 24" IPS mají spotřebu 60-100W,takže tak velký rozdíl ve spotřebě není.
Težkej a rozměrnej je, to je fakt,
ale přesto tvrdím,že tomuto CRT monitoru se vyrovná málokterý LCD monitor
Tak nevím jak je to s těmi IPS monitory, ale já si koupil 24" VA LED monitor BenQ EW2430 (není to nejvyšší třída, ale mě absolutně vyhovuje) a v testech vyšel příkon na 15-33 wattů, měření se provádělo zásuvkovým wattmetrem. Tady je ta recenze s tesky: http://extrahardware.cnews.cz/benq-ew2430-recenze- va-led-test/strana/0/6.