BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Ano...
A byl bys tak hodný a zkusil poradit jakým postupem toho docílit?
To se ptáte "Petra 256"?
- externí USB disk nepovažuji za vhodný na dlouhodobou zálohu.
- lépe NAS, jinak je nutno po připojení "zviditelnit" ten disk v síti (nebo "zviditelnit" ten druhý počítač).
- systém se obvykle takto nezálohuje, zálohují se uživatelská data a většinou přírůstkově.
- dalším problémem USB mimo latencí je též nutnost zajistit stejnou identifikaci v daném systému, pokud se použijí skripty pro automatizaci.
usb je k tomu nešikovné. protože nejde o trvalé připojení, nejde to nechat na plánovači úloh nebo na nějaké startovní batce - disk nejspíš nebude v danou chvíli připojen.
usb mívají přenosné disky. to nese zvýšené riziko, že časem o data na přenosném disku přijdeš.
nápad aby jeden pc zálohoval nějaký další v síti taky není nic moc - pravděpodobně nebude mít všude přístup.
některé routery mívají usb konektory pro připojení externího disku, ten by pak šlo namapovat a spustit zálování na každém pc. toto připojení ale bývá dost pomalé, je třeba s tím počítat.