Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Neuznaná reklamace GK

Zdravím. Velmi rozčílen prosím o vyjádření k neuznané reklamaci GK Sapphire HD 6670. Celá věc se má takto:
28.8. jsem obdržel tuto sestavu. Přimontoval vlastní disk, nainstaloval vše potřebné, začal hrát Crysis na plné detaily, když v tom se počítač najednou vypl a nešel zapnout. Jenom problikly LEDky. Zkusil jsem tedy vyjmout grafickou kartu a hle, počítač v pořádku fungoval. GK jsem tedy poslal na reklamaci, 4.9. ji prý přijali. K dnešnímu datu mi přišla z domů, reklamace nebyla uznána – "Neuznano mechanicky poskozen zlaty pin". Na fotkách vše vypadá takto a takto. Moje otázka tedy zní, zda je možné, aby kvůli podobné záležitosti karta nefungovala? Pokud ano, jak se bránit, když se závada projevila na již sestaveném PC od CZC, do kterého jsem montoval jen disk a s grafickou kartou přišel do styku pouze při jejím posílání na reklamaci?

Děkuji za odpovědi.

To naozaj nie je dovod na neprijatie reklamacie. Navyse poskodenie mohlo vzniknut kedykolvek, jak vo vyrobe tak pri montazi alebo demontazi. Poskodenie nevyzera, zeby malo branit funkcii grafickej karty.
Otestuj grafiku v inom pc, mozes mat poskodeny svoj PCI-e napriklad.

Jedna věc je hromada reklamací zákazníků, kteří zkouší reklamovat výrobky poškozené, vykoupané - a pokud na to při příjmu reklamace důkladným zkoumáním přijdete, téměř vždy "jej to už tak bylo" nebo "to bylo i předtím".
Nicméně tvůj případ do této kategorie dle mého soudu nespadá (přijde mi to taktéž jako úplná pitomost) - tu GK někam posílali (obvykle dodavateli) nebo to takhle šmahem vyřešili v CZC? Vím že tebe jako zákazníka to zajímat nemusí, nicméně je to vcelku důležitá informace pro další řešení...

Proběhlo to vcelku podivně. Při přijímání do řízení napsali do protokolu "stav: odpovida dobe pouzivani, zadne viditelne poskozeni", nakonec "Neuznano mechanicky poskozen zlaty pin". Dovolím si citovat zaměstnance reklamačního oddělení CZC:

Autorizovaný servis nepověřoval zdali má konkrétně toto poškození vliv na funkčnost grafické karty. Ale toto poškození bylo posouzeno jako mechanické poškození grafické karty neslučitelné se záručními podmínky. Karta musí být bez jakéhokoliv mechanického poškození aby byla oprava brána jako záruční (v tomto případě grafická karta nesplňuje záruční podmínky).

Na foto nie je úplne jasne viditeľné, nejde náhodou, o stopu po el. vyiskrení ??

Signalizovalo by to pokus o manipuláciu s kartou pod napätím a za chodu systému ...

Mám dojem že niečo podobné demoštrovali, dávnejšie, na niektorom českom, hardware serveru, že to jde udelat ..

Mělj jsem rozepsaný hezký příspěvek, ale tvůj poslední to vyřešil:

"stav: odpovida dobe pouzivani, zadne viditelne poskozeni"

S tím tam nakráčej a na to poukazuj. Není o tom ani zmínka, ty jsi jim dal kartu v pořádku. Žádej výměnu za nový kus (skrytá vada v prvních 6ti měsících od koupě) !

A není to náhodou tak, že jsi dal do opravy zařízení bez viditelných závad a vrátilo se ti viditelně poškozeno? Dokonce na to máš od CZC papíry. Naklusat tam a žádat náhradu za poškození tvého zařízení. Samozřejmě písemně a dolož ofocené protokoly. Úspěšnější bývá komunikace se šéfem centrály, než s prodavačem kdesi.
PS: vidím, že mě už M_M předběhl.

Moje zkušenost:

Mám od CZC sestavu přes pět let. Byla osazena nVidia 8800 GTS/640. Zhruba do dvou let se objevily artefakty (ve Win i při bootu), po telefonickém ověření na jejich reklamačním oddělení jsem kartu vytáhl a odeslal na reklamaci. Po měsíci se vrátila opravená. Tohle se opakovalo ještě dvakrát (v rámci tříleté záruční doby), takže spolu s třetím odesláním grafiky jsem požadoval odstoupení od smlouvy a vrácení peněz. No a tak se také v zákonné 30-denní lhůtě stalo.

http://pc.poradna.net/q/view/533457-zkusenosti-s-t reti-stejnou-reklamaci-u-czechcomputer

Myslím si toto vlákno zaslouží napsat, jak to celé dopadlo. Inu dobře, na účet přišly peníze za kartu. Nakonec pomohla vytrvalost, link na Poradnu a hrozba ČOI. Tímto bych rád poděkoval všem zúčastněným :beer:

Nebudu zakládat nové vlákno a zeptám se tady. Vyplatí se koupě grafiky 7750 k procesoru G640? Někdo tu vzpomenul, že může být vadný PCIe a nasadil mi tím semínko pochybnosti do hlavy. Lze to nějak spolehlivě ověřit bez prostého vyzkoušení? Sousedova fungovala, ale nezkoušel jsem hrát hru...