Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podmíněné formátování - Excel

Zdravim,
nemuzu prijit na jeden priklad a tady se mi vzdy dostane odpovedi nejrychleji.
Příklad zní, že ze seznamu mužských a ženských jmen mám barevně vyplnit ty bunky, které končí na a nebo e.
Jako návod bylo použít funkci zprava.
Nevite jak by se to dalo udělat?
Diky
Jirka
Upravena velikost písmen.
Změna předmětu, původně: PODMÍNĚNÉ FORMÁTOVÁNÍ -Excel (Kráťa)

easy peasy

příklad kde v prvním sloupci A jsou jména, vyberu tento celý sloupec (do bloku) a jdu do podmíněného formátování

ve formátování vyber poslední možnost " Určit buňky k formátování pomocí vzorce", tam vlož toto =NEBO(ZPRAVA($A1;1)="e";ZPRAVA($A1;1)="a") a vyber si Formát

pohraj si s tím, najdi si i jiný úkol, pak už si podmíněným formátováním vyrobíš ledascos

v příkladu: dolar $ ukotvuje podmínku do sloupce A v případech, že je třeba "obarvit" taky celý řádek (formát podmíněného formátování se zkopíruje po celém dokumentu), sloupec A je hlavní informace (kritérium) a v dalších sloupcích může být doprovodná informace a může být žádoucí zvýraznit celý řádek :-)